Suomeen jättimäinen LAN-turnaus: Elisa Masters Espoo – voittaja pääsee IEM Katowiceen
Kuva: Elisa Esports
Suomeen jättimäinen turnaus: Elisa Masters Espoo pidetään marraskuussa ja voittaja pääsee IEM Katowiceen. Kyseessä on Suomen suurin CS-tapahtuma.
Counter-Strike: Global Offensiven jättiturnaus järjestetään Espoossa marraskuussa. Elisa Masters Espoo ’22 pelataan 18.–20.11.2022. Espoon Metro Areenalla. Turnaus tulee olemaan osa ESL Pro Touria ja sen järjestää Elisa.
– Olemme innoissamme mahdollisuudesta laajentaa ESL Pro Touria
kumppanuusohjelmamme kautta, ja kumppanuus Elisa Esportsin kanssa on loistava askel kohti maailmanlaajuisia turnaus-spektaakkeleita, ESL Gamingin tuotehallinnan
johtaja Shaun Clark kertoi.
Elisa Masters Espoo ’22 arrives at Espoo Metro Arena on 16-20.11.2022!
We'll be handing out $200,000 and a spot in the Play-In Stage of the prestigious IEM Katowice 2023


Read more and buy your tickets NOW!
: elisaesports.com/elisa-masters-…
#ElisaMasters @ESLCS @EspooEsbo
We'll be handing out $200,000 and a spot in the Play-In Stage of the prestigious IEM Katowice 2023
Read more and buy your tickets NOW!
#ElisaMasters @ESLCS @EspooEsbo
Näin turnaus etenee
Elisa Masters Espoo ’22 käynnistyy lohkovaiheella studio-otteluilla 16.–17.11.2022. 12 joukkuetta jaetaan kahteen lohkoon ja jokainen pelaa toista vastaan best of 1 -formaatilla. Lohkon voittaja etenee suoraan välieriin, mutta lohkon 2. ja 3. pääsevät puolivälieriin pelaamaan yleisön eteen. Pudotuspeleissä on käytössä Single Elimination -formaatti eli yhdestä häviöstä tippuu pois. Espoo Metro Areenan katsojakapasiteetti jääkiekko-otteluissa on 6982 ihmistä ja konserteissa 8582. — E-urheilu ja pelaaminen ovat isoja ilmiöitä kansainvälisesti, ja ne tarjoavat nuorille väylän ja yhteisön kehittyä huippuosaajaksi ja jopa reitin työelämään. Espoo haluaa olla edelläkävijä nopeasti kasvavan digitaalisen kulttuurin ja liiketoiminnan edistäjänä, Espoon elinvoimajohtaja Mervi Heinaro kommentoi. Lipunmyynti tapahtumaan on auki ja pääset siihen tästä. Kuva/Lähde: Elisa Esports Lue myös: Tanskalaisten taisto päättyi Heroicin hyväksi Ota eurheilu.org haltuun myös Twitterissä!LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Suomen Overwatch-maajoukkue lähtee World Cup -karsintoihin kovin tavoittein
- Rocket League -maajoukkue suoralla kutsulla ENC lopputurnaukseen
- Suomen maajoukkueen Rainbow Six Siege kokoonpano on julkaistu
- Elisa Esports käynnistää uuden CS2-turnaussarjan Assemblyillä
- Digital Racing ESM-mestaruus ratkaistu
- Falconsille jo seitsemäs finaalitappio vuoteen
- Matias ”Banjo” Kivistön Fokukselle kirvelevä finaalitappio
- Topias Taavitsaisen entinen seura lopettaa toimintansa – Tundra vetäytymässä Dota 2:sta
- HAVU:n pelit jäivät lohkovaiheeseen BC Game Masters Championship Season 2:ssa
- Perinteinen ukrainalaisjoukkue pistänyt pelaajansa myyntiin?
- Suomen Overwatch-maajoukkue lähtee World Cup -karsintoihin kovin tavoittein
- Taimou kertoi lopettavansa Overwatchin – alkaako tavoittelemaan ammattilaisuutta VALORANTissa?
- G2 Esportsin valmentajalla korona – XTQZZZ sivussa pudotuspelit
- HAVU hakee jo neljättä peräkkäistä FEL-mestaruuttaan – nouseeko SJ Gamingin rinnalle uusia haastajia?
- Roobet Cup 2022 tarjosi yllätyksen ja tiukan taiston
- Suomen ensimmäinen tason 50 kouluttaja vastaa huijauskohuun – HelsinkiTrolli: ”Huutelut kannattaa jättää omaan arvoonsa”
- 10 kysymystä e-urheilusta: Testaa tietosi kilpapelaamisen maailmasta!
- 30-vuotias shakkimestari on vuonna 2020 eniten palkintorahoja voittanut e-urheilija – Top 25 joukossa myös yksi suomalainen
- 9z Team teki taikoja! Hävisi alkuun isosti ja nousi ensimmäistä kertaa majoreille
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen lähdössä? – NAVI kartoittaa korvaajaa