FEL-liigassa sunnuntaina huippukamppailu – Helsinki REDS kohtaa HAVU Gamingin

Kuudes Finnish Esports League -kausi tarjoaa sunnuntaina suomalaisfaneille makeaa mahan täydeltä, kun kivenkova HAVU Gaming kohtaa Helsinki REDS:n.
Uusi nimi mukaan kuvioihin
Helsinki REDS lähtee FELiin mukaan uutena kasvona. Pelaajat eivät kuitenkaan ole ensikertalaisia, vaan hREDS nappasikin tiimin kasaan entisestä Conquer Gaming -joukkueesta. Muutaman ensimmäisen pelinsä jälkeen REDS keikkuu FEL-liigan kolmannella sijalla kahdella voitollaan.
Mestarisuosikki jo neljännen pokaalin perässä
Vastapuolella HAVU:n riveissä ollaan totuttu voittamaan: joukkue on voittanut kaikki kolme FEL-mestaruuttaan peräkkäin ja tiimi hakeekin tällä kaudella sitä neljättä takan reunalle. Itseasiassa HAVU Gaming -organisaatio on voittanut jokaisen FEL-liigan, jossa se on ollut mukana. Tämä kausi on lähtenyt HAVU:lta mukavasti käytiin ja joukkue on kahden voittonsa ansiosta liigan sijalla kaksi.
Jännitysnäytelmä alkaa sunnuntaina noin kello 20:00. Ottelua voi seurata Elisa Viihteestä.
Tarkemmin FELin tunnelmista ja odotuksista voit lukea tästä.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 finaaliin – MOUZ:lle pettymys
- MOUZ ja G2 jatkoon Lontoossa
- ENCE tiedotti uudistuneen Academyn kokoonpanosta
- NHL 26:n parhaat pelaajat julkaistu – näin pärjäsivät suomalaispelaajat
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI ulos huipputurnauksesta
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ jatkoon BLAST Openissa