ENCEn uusi kokoonpano koki jättitappion BLAST-turnauksen avausottelussa – alemman tason joukkue nöyryytti suomalaisia
forZe aloitti Blast Pro Series Moscow 2019 -turnauksen todella häikäisevästi. Venäläisjoukkue kaatoi ENCEn ylivoimaisesti lukemin 16-4.
ENCE ja forZe äänestivät turnauksen avauskartaksi Infernon. Suomalaisjoukkue aloitti terroristi puolelta, mutta esitys ei ollut silmiä hivelevää. Puolen vaihtoon mentiin lukemissa 11-4 venäläisjoukkueen johdossa.
CT-puoliskolla ENCE ei saanut kierrostakaan ja forZe hoiti avausottelun nimiinsä lukemin 16-4.
Kartan tähtipelaaja oli forZen Almaz ”almazer” Asadullin, joka keräsi 20 kierroksen aikana 26 tappoa.
ENCEn uusi kasvo Miikka ”suNny” Kemppi debytoi ENCE-paidassa ja se ei mennyt aivan odotusten mukaan.
Seuraava ENCEn ottelu alkaa 22:15, kun vastaan astelee Natus Vincere.
Blast Pro Series Moscow 2019: kuusi joukkuetta kilpailee 250 000 dollarin palkintopotista. Kaikki joukkueet pelaavat viisi ottelua, ja kaksi eniten kierroksia voittanutta joukkuetta kohtaavat lauantaina finaalissa.
Formaatti eroaa normaaleista turnauksista siten, että kierrosvoitot ovat kaikki kaikessa. Esimerkiksi tämän vuoden maaliskuussa käydyssä Blast Pro Series São Paulossa ENCE kohtasi viimeisessä ottelussa Team Liquidin. Kamppailu päättyi tasan lukemin 15-15, mutta aikaisempien otteluiden tulosten perusteella pohjoisamerikkalaisjoukkue oli yhden kierroksen voimin vahvempi ja eteni finaaliin.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI suoraan välieriin BLAST Openissa
- Jimi ”Jimpphat” Salon turnaus päätökseen Rotterdamissa
- NAVI jatkoon Rotterdamissa
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ avasi tappiolla Rotterdamissa
- BLAST Open Rotterdam käynnistyi – NAVI vahvana
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsi juhlimaan voittoa
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen finaaliin
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon – Jimi ”Jimpphat” Salolle pettymys
- Suomen matka e-koripallon EM-kisoissa päättyi puolivälieriin
- NAVI puristi jatkoon ESL Pro Leaguessa
- NRG penkitti IGL:nsä! – Tilalle tuttu nimi
- Dr Disrespectin Twitch-tili suljettiin yllättäen
- Brasilian toivo ulos jo alkulohkossa – ENCE vaikeuksien kautta jatkoon
- Valokeilassa eSM-liigassa pelaava Aleksi Aalto – ”Ensimmäiset tunnit meni touchpadilla”
- CS:GO:n Last Dance on totta! FalleN julkaisi projektin
- ENCE tekee muutoksia CS2-akatemiaansa
- Entinen CS-pro Aleksey “xaoc” Kucherov on Natus Vinceren uusi operatiivinen johtaja
- Evil Geniuses päästi kolmesta pelaajasta irti – pysyy silti CS:GO:n parissa
- Japanilainen hotelli tarjoaa huoneen alle eurolla – Vieraan pitää esiintyä hotellin suorassa YouTube-lähetyksessä
- Legendaarista Fnaticia ei nähdä tulevilla majoreilla! Turkkilaiset laittoivat naulan arkkuun