Apex Legendsin konsoliversio on monilla pelaajilla ”lähes pelikelvoton” – kehittäjien mukaan korjaus tulossa hyvin pian

Pelaajat ovat raportoineet mittavasta lagista ja jopa pitkistä pelin jäätymisistä. Pelin kehittäjä vastasi kuitenkin Twitterissä, että korjaus on tulossa hyvin pian.
Reddit-käyttäjä ”tlawless001” on koostanut konsoliversioita riivaavista ongelmista videon, ja muut pelaajat ovat kertoneet omia vastaavia kokemuksiaan. Monet kuvailevat peliä tällä hetkellä ”täysin pelikelvottomaksi”. Kummalliseksi tilanteen tekee kuitenkin se, että osa pelaajista ei ole toistaiseksi törmännyt muita riivaaviin ongelmiin lainkaan.
The state of Apex right now. It is absolutely unplayable on console. Every single game it freezes and lags randomly. This is what I experience all the time
byu/tlawless001 inapexlegends
Pelaajat ovat onneksi pommittaneet pelin kehittäjiä asiasta, ja korjausta ongelmiin pitäisi olla tulossa hyvinkin pian. Respawn Entertainmentilla tuottajana toimiva Josh Medina vastasi Twitterissä kysymykseen aiheesta, ja hänen mukaansa jonkinlaista korjausta asiaan pitäisi olla odotettavissa jo huomenna, eli maanantaina 10. helmikuuta.
I find it barely playable
Lähde: Dexerto.com.
Kuva: Respawn Entertainment.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Mutkaton suomalainen nettikasino
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio