Aleksib:n nerokas 1vs3 clutch – viihdytti katsojia kierroksen jälkeen maalauksella!
OG:n Aleksi ”Aleksib” Virolainen sai juontajat ja katsojat nauramaan 1vs3 clutch -tilanteen jälkeen.
Aleksi ”Aleksib” Virolaisen OG jyräsi IEM New York 2020 -turnauksen semifinaaleihin kaatamalla FaZen ylivoimaisesti.
Lue lisää: OG semifinaaleihin IEM New York -turnauksessa – nyt oli FaZen vuoro kaatua ylivoimaisesti!
Aleksib on tunnettu mahtavasta peliälystään ja se nähtiin myös eilen, kun suomalaisnuorukainen koulutti FaZen pelaajia Overpassissa.
OG johti ottelua lukemin 14-9, mutta kartan 25 kierros näytti menevän FaZelle, kun Aleksib oli enää yksin hengissä. B-pommipaikalla yksin oleva Aleksib sai taiottua 3vs1 -tilanteen omaksi edukseen ja lopulta voitti kierroksen ja nappasi joukkueelleen kuusi ottelupalloa.
Tilanteesta erikoisen tekee se, että tilanten jälkeen Aleksib:llä oli päällä ”Welcome to Clutch” -graffitti, joka sai yleisön ja selostajat innostumaan.
Aleksib:n nerokas 1vs3 clutch:
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- HLTV julkaisi CS2:n pelipaikkojen parhaiden finalistit
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen lähdössä? – NAVI kartoittaa korvaajaa
- Vuoden katsotuimmat E-urheilutapahtumat julkaistu
- Team Falcons -pomo kiistää siirtohuhut
- Aleksi ”Aleksib” Virolaista ja Jimi ”Jimpphat” Saloa huhuillaan huippujoukkueeseen
- Call of Dutyn luoja on kuollut
- SEUL on julkaissut uudet pelaaja- ja edustussopimuspohjat
- Suomalaiskolmikko ehdolla CS2:n vuoden parhaiksi
- MOUZ ehdolla vuoden CS2-joukkueeksi
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pettyi putoamiseen