Wattson saapuu Apex Legendsiin, lisäksi peliin saadaan uusi Ranked-pelitila

Respawn Entertainment on paljastanut lisää tietoa Apex Legendsin tulevasta kakkoskaudesta.
Isoin uutinen koskee luonnollisesti peliin saapuvaa uutta legendaa. Huhut osoittautuivat todeksi, sillä pelin kymmenes sankari on toden totta sähkölaitteista intoileva Wattson.
Wattsonin Tactical Ability on Perimeter Security, ja sen avulla pelaajat voivat asentaa sähköaitoja rajoittamaan vastustajien liikkumista. Uuden legendan Ultimate Ability on puolestaan Interception Pylon, joka korjaa tiimikavereiden suojia. Se myös tuhoaa lähestyvät räjähteet ennen niiden osumista kohteeseensa.
Uuden hahmon myötä myös Apex Legendsin metapeli saattaakin kokea radikaalin muutoksen. Aikaisemmin hyvin nopeatempoista ja aggressiivista lähestymistapaa suosinut pelityyli saattaa muuttua Wattsonin myötä astetta strategisemmaksi.
Uuden legendan lisäksi 7. heinäkuuta starttaava toinen kausi pitää sisällään – viilatun battle passin lisäksi – uuden Ranked-pelitilan, jonka kautta pelaajat saavat omaa taitotasoaan kuvaavan tittelin.
Tasoja on tarjolla kaikkiaan kuusia kappaletta. Alimmalla tasolla ovat pronssipelaajat ja korkeimmalta eliittitasolta löytyvät Apex Predator -konkarit. Tasojärjestelmä auttaa pelaajia löytämään entistä paremmin omatasoista seuraa itselleen.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Mutkaton suomalainen nettikasino
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio