Nyt se on virallista! – ”ScreaM” uuteen joukkueeseen
Team EnVyUs varmisti eilen tiistaina, että Adil ”ScreaM” Benrlitom tulee liittymään organisaation riveihin.
ScreaM on pelannut jo useamman ottelun EnVyUs:n CS:GO joukkueessa, mm. G2 Esportsia vastaan ESL Pro Leaguessa. ScreaM:in liittymistä EnVy:n riveihin kerettiin spekuloida jo jonkun aikaa, sen jälkeen, kun FaZe Clanin kanssa käydyt neuvottelut virallisesti päättyivät.
EnVyUs:n täysi CS:GO roosteri julkaistiin 4. helmikuuta, mutta se ei pitänyt sisällään ScreaMia. Hän on kuitenkin pelannut varapelaajana David ”devoduvek” Dobrosavljevicin paikalla jo useissa otteluissa. Organisaatio ei ole vielä ilmoittanut mikä devoduvekin asema joukkueessa tulee olemaan jatkossa.
ScreaM on yksi tunnetuimmista ranskalaisista CS: GO pelaajista, ja HLTV rankkasi hänet vuoden 2016 top yhdeksänneksi pelaajaksi. Hänet tunnetaan parhaiten erikoisesti “tapping” tyylistään, eli hän yleensä ampuu vain yksittäisiä luoteja kerrallaan, joka on verrattain harvinaista CS:GO pelaajien keskuudessa.
Ensimmäistä kertaa ScreaM nähdään EnVy:n virallisena pelaajana ESL Pro Leaguen ottelussa HellRaisersia vastaan.
Lähde: thescoreesports
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI suoraan välieriin BLAST Openissa
- Jimi ”Jimpphat” Salon turnaus päätökseen Rotterdamissa
- NAVI jatkoon Rotterdamissa
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ avasi tappiolla Rotterdamissa
- BLAST Open Rotterdam käynnistyi – NAVI vahvana
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsi juhlimaan voittoa
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen finaaliin
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon – Jimi ”Jimpphat” Salolle pettymys
- Suomen matka e-koripallon EM-kisoissa päättyi puolivälieriin
- NAVI puristi jatkoon ESL Pro Leaguessa
- 10 kysymystä e-urheilusta: Testaa tietosi kilpapelaamisen maailmasta!
- Epic Games Store tarjoaa suomalaisen klassikkopelin ilmaiseksi
- Natus Vincere hankki 15-vuotiaan lupauksen – poseeraa s1mplen kanssa kuvassa vuonna 2018!
- 1,5 miljoonaa dollaria kilahti Norjaan – Nyhrox ja Aqua voittivat Fortnite World Cupin duo-turnauksen
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen G2 jatkoon helposti! Pelissä jäätävä clutch
- Derken Fnatic voitti lohkon – ”Tämä on kuolemanlohko meidän takiamme”
- hREDS kiinnitti Topi “LYNXi” Kaupin – vanha pelaaja Samppa sai kylmät kiitokset
- Nyt on retroa: GOG.com tarjoaa kaksi kasarihelmeä ilmaiseksi
- Valokeilassa eSM-liigassa pelaava Aleksi Aalto – ”Ensimmäiset tunnit meni touchpadilla”
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsi juhlimaan voittoa