Vielä ehdit mukaan ilmaiseen Fantasy-kilpailuun – Kuka kaveriporukastasi on paras CS-tietäjä?

CS-kansan tuttu HLTV.org on julkaissut Fantasy-pelin, jossa voit kisata vaikkapa kavereitasi vastaan kokoamalla oman joukkueesi turnauksiin.
Haasta kaverisi mukaan
Melko varmasti ainakin muutama meistä uskoo tietävänsä täydellisen joukkueen, jonka avulla StarSeries Season 7 -pokaali taipuisi omille kätösille. Nyt meillä kuitenkin on mahdollisuus todistaa kykymme Counter-Strike managereina – ja vieläpä ilmaiseksi!
HLTV.org on julkaissut CS-fanien iloksi uuden Fantasy-pelin. Peliin voi osallistua ilmaiseksi, riittää, että on rekisteröitynyt sivulle. Pelissä valitaan miljoonan dollarin budjetin avulla oma tiimi. Joukkueen pelaajille pystyy lisäksi antamaan rooleja – kuten vaikkapa Leader tai Support – ja näiden avulla joukkue voi saada lisäpisteitä tai pahimmassa tapauksessa menettää niitä huonon suorittamisen vuoksi!
Omaan tiimiini tarrasin halvalla Sean ”Gratisfaction” Kaiwain, sekä Jay ”liazz” Tregillgasin. (Yeah The Boys!) Lisäksi nippuuni vahvistusta tuovat kaksikko Sami ”xseveN” Laasanen, sekä Jere ”sergej” Salo. Viimeisenä hankintana tein rahakkaan siirron ja ostin Denis ”electronic” Sharipovin tuomaan joukkueeseeni sen viimeisen silauksen.
Odotan innolla joukkueeni näyttöjä. Kuulen mielelläni myös muiden joukkueiden kokoonpanoja, joten laittakaapa tulemaan omat tiiminne!
Mukaan pelaamaan pääset tästä.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 finaaliin – MOUZ:lle pettymys
- MOUZ ja G2 jatkoon Lontoossa
- ENCE tiedotti uudistuneen Academyn kokoonpanosta
- NHL 26:n parhaat pelaajat julkaistu – näin pärjäsivät suomalaispelaajat
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI ulos huipputurnauksesta
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ jatkoon BLAST Openissa