Tfuen ja FaZen välinen kiista sai jälleen uuden käänteen – Huhujen mukaan ammattipelaaja on aikeissa perustaa oman organisaation

Turner ”Tfue” Tenneyn ja FaZe Clanin välinen eripura jatkuu ja tapaus tuntuu saavan uusia käänteitä jatkuvasti.
Nyt Keemstar on heittänyt Twitterissä lisää vettä huhumyllyyn kertomalla, että Tfuen on aikeissa aloittaa oman e-urheiluorganisaation. Viestin mukaan hänellä on aiheen tiimoilta kaksi lähdettä, joista toinen on Turnerin veli Jack Tenney.
Tämä voisi hyvin selittää sen miksi uransa huipulla paistatteleva tähtipelaaja haluaa nopeasti irti FaZe Clanin otteesta.
I have 2 sources telling me @TTfue wants to create his own Org. 1 source a Pro Fortnite Player. 2nd source Tfues Brother #DramaAlert
Aikaisemmin Tfue vaati edustamaansa seuraa julkaisemaan heidän välisen sopimuksen. FaZe Clan myöntyi pyyntöön ja nyt kiistelty sopimus on kaikkien luettavissa.
Samassa mylläkässä Tfuen ja seuran sopimus lopulta päädyttiin katkaisemaan. Aiheesta twiittasi FaZe Clanin omistaja Ricky Banks.
Kuitenkin tätä kirjoittaessani Jack Tenney on lähettänyt varsin hämmentävän Twitter-viestin. Kyseessä on joko totaalinen puolenvaihto tai puhdas tilin hakkerointi.
https://twitter.com/JoogSquad/status/1131619932033175552
Kuva: Tfue / Kuvakaappaus
- Heroic lähellä konkurssia
- ENCE:lle sensaatiomainen voitto maailman ykkösjoukkueesta
- 22-vuotias E-urheilija riisti oman henkensä
- HAVU:lle kirvelevä tappio huippujoukkuetta vastaan
- ENCE:llä iso ottelu edessä
- ENCE varmisti komealla voitolla jatkopaikan
- ENCE avasi ESL Pro Leaguen voitolla
- Ninjas in Pyjamasin turnaus päättyi pettymykseen
- Aleksi Virolaisen NiP:n oljenkorret käytetty – edessä pakkovoitto
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NIP tiukassa paikassa huipputurnauksessa
- NaVi kerää rahaa Ukrainalle – s1mple kaivoi kuvettaan jättisummalla
- Riot Games paljasti laajan ottelumanipulaatiotapauksen – yhteensä 14 pelaajaa syytetty
- Elisa Mastersin finalistit selvillä
- TOP 10: Parhaat pelit samalta sohvalta pelattavaksi
- CS-legenda tekee paluun pelikentille
- Epic Games mahdollisti vihdoin tilien yhdistämisen – Näin se hoituu
- Fnatic juhli Elisa Mastersin voittoa
- PuBG:n maailmanmestaruudesta taistelee kaksi suomalaista
- Suomalainen Esports-organisaatio konkurssiin
- E-urheilun olympialaiset tulossa? KOK järjestää e-urheilun olympiaviikon ensi kesänä