SEUL julkaisi nuorille tarkoitetun Elektroninen urheilu ja terveelliset elintavat -oppaan
Suomen elektronisen urheilun liitto julkaisi ilmaisen oppaan tukeakseen lasten ja nuorten pelaajien terveyttä.
Opas on tarkoitettu kaikenikäisille, jotka tarvitsevat tietoa kilpapelaamisesta ja terveellisten elämäntapojen vaikutuksesta tähän. Oppaassa on tarvittavat perusasiat siihen, miten terveelliset elämäntavat auttavat kehittymään kilpapelaajana. Oppaassa on myös tietoa unesta ja sen tarpeesta, kilpapelaajan ravinnosta sekä liikunnasta.
Opas auttaa eritoten lasten ja nuorten vanhempia. Lisäksi oppaasta on apua valmentajille ja ohjaajille. Vihkonen on 10-sivuinen, joten sen voi hyvin tulostaa vaikkapa kotiin omalle lapselle luettavaksi. Oppaan voi lukea ilmaiseksi PDF-tiedostona SEUL:n sivuilta.
Siirry suoraan oppaaseen tästä.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- NAVI:lle kirvelevä tappio
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon huipputurnauksessa
- NAVI avasi IEM Atlantan voitolla
- Esports Nations Cupissa käänne – Etelä-Korea sittenkin mukaan
- Jättiseura vetäytyy Dota2:sta
- Olkkosen ja Sirmitevin Team Vitality isoon voittoon
- Sirmitevin ja Olkkosen Team Vitality avasi EMEA Leaguen pudotuspelit voitolla
- 21-vuotias VALORANT-pelaaja on kuollut
- Esports Nations Cup kriisissä – E-urheilujätti jättämässä kisat väliin
- Valve julkaisi odotetun CS2-kartan
- NAVI:lle kirvelevä tappio
- NRG penkitti IGL:nsä! – Tilalle tuttu nimi
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI:lle kirvelevä finaalitappio
- ”Pidä pää ylhäällä, jos nii ei tee nii tollai käy” ja muut legendaariset suomenkieliset NHL-pelin selostukset videolla
- Atomisaurus tallustelee PUBG:n mobiiliversioon
- Dr Disrespectin Twitch-tili suljettiin yllättäen
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen esitteli maskuliinisuuttaan – veti leukoja pelin jälkeisessä haastattelussa!
- Aleksib ja OG pakkovoiton edessä – näin seuraat kaatuuko tanskalainen MAD Lions!
- Aleksib:n nerokas 1vs3 clutch – viihdytti katsojia kierroksen jälkeen maalauksella!
- Suomen ensimmäinen tason 50 kouluttaja vastaa huijauskohuun – HelsinkiTrolli: ”Huutelut kannattaa jättää omaan arvoonsa”