S1mple ohitti Kenny ”kennyS” Schrubin huikeassa tilastossa – lista kertoo supertähden ylivoimaisuuden

Aleksandr ”s1mple” Kostyliev ohitti Kenny ”kennyS” Schrubin tappo/kuolema erotus tilastossa.
Aleksandr ”s1mple” Kostylievia pidetään yhtenä maailman parhaimpana CS:GO-pelaajana ja myös yksi tilasto puhuu hänen puolestaan.
HLTV:n T/K erotus -tilastossa komeilee ukrainalaispelaaja ykkösenä. S1mple ohitti G2-joukkueen AWP-pelaaja Kenny ”kennyS” Schrubin ja nousi listan kärkeen.
S1mplen TK-ero on ilmiömäinen +6451 ainoastaan 1200 kartan aikana, kun puolestaan kennyS on pelannut 1727 karttaa ja hänen tilastonsa on +6323.
Kymmenen parhaan joukosta löytyy myös suomalaisväriä, kun ENCEn Aleksi ”allu” Jalli on listan kymmenes pisteillä +4201.
S1mple pelasi uskomattomasti WePlay! Clutch Island -turnauksessa, jossa hänellä oli koko turnauksen korkein T/K-suhde. 24-vuotias CS-tähti lopetti turnauksen 1.42 ratingiin ja T/K-erotus oli huikea +95.

Eurheilu.org on myös Discordissa! Liity keskusteluun osoitteessa: discord.gg/znGMa7r
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio