RHRSH Entertainment myy Astraliksen ja Origenin! – RFRSH haluaa oman CS:GO -liigan

RFRSH Entertainment on myymässä kilpailullisen haaransa, kuten Astraliksen ja Origenin.
RFRSH myy Astraliksen eli CS:GO -joukkueensa sekä Origenin eli League of Legends -joukkueensa Astralis Group ApS nimiselle yhtiölle. Yhtiö on vasta muodostunut ja se sisältää tanskalaisia urheilun- ja bisnesmaailman ihmisiä omistajinaan.
Osa RFRSH:n johtajista siirtyvät samoihin tehtäviin uuteen yhtiöön. Myynti ei tule vaikuttamaan esimerkiksi Astraliksen CS:GO kokoonpanoon mitenkään, vaan nyt joukkue voi keskittyä pelaamiseen eikä kritiikki RFRSH:n järjestämiin turnauksiin osallistumisesta koske enää pelaajia.
Astralis is profitable and Origen among the three best League teams in the West, easily top brands for the next 50+ years
Sähköpostissa jonka uutissivusto Dexerto oli saanut käsiinsä, kerrottiin myös siitä kuinka RFRSH johtaja myönsi julkisen kritiikin vaikuttaneen Astraliksen pelaajiin. Samaisesta sähköpostista paljastui myös RFRSH:n halukkuus perustaa oma CS:GO -liigansa vuonna 2020.
Voita kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin 2025 Tampereelle!
-
- VIP-pakettiin sisältyy:
- otteluliput Suomen otteluun parhailta paikoilta
- korkeatasoinen ruokailu
- oma nimetty pöytä ennen ottelua, puoliajalla ja ottelun jälkeen
- majoitus Sokos Hotel Ilveksessä
- VIP-pakettiin sisältyy:
-
- NAVI:n taival katkesi ESL Pro Leaguessa
- MOUZ ESL Pro Leaguen välieriin
- ENCE lakkauttaa Rainbow 6 Siege -joukkueensa
- MOUZ ja NAVI jatkoon ESL Pro Leaguessa
- NAVI voiton päähän jatkopaikasta – MOUZ:lle avaustappio
- MOUZ:lle toinen voitto – NAVI:lle tärkeä avausvoitto
- MOUZ avasi voitolla – NAVI:lle tappio
- CS-legenda lopettaa uransa
- Heroicin ESL Pro League päätökseen
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten