Renegades vei voiton ENCE:stä – Tilanne ei ole vielä SOS

Renegades on voittanut ENCE:n lukemin 0-2. Kyseessä oli Challenger Stagen kolmas ottelu, joka käytiin paras kolmesta periaatteella.
IEM Katowice Major -turnauksen ensimmäinen päivä sujui ENCEN perspektiivistä lähes täydellisesti. Kahdesta käydystä ottelusta Team Spiritiä ja G2-joukkuetta vastaan suomalainen joukkue selvisi suuremmitta ongelmitta.
Kuitenkin Renegades-joukkuetta vastaan ENCE joutui taistelemaan tosissaan heti kättelyssä. Vaikka Nuke on suomalaisjoukkueelle vahva kartta, ei ENCE pystynyt pysäyttämään Renegadesia ja ottelu päättyi lukemin 16-7.
Seuraava kartta Mirage vaikutti sujuvan ENCE:ltä paremmin, mutta Renegades onnistui puskemaan itsensä suomalaiskokoonpanon ohi viimemetreillä. Peli ja sitä myötä koko kohtaaminen päättyi lukemin 16-14 lainsuojattomien voittoon.
Coverage
#EZ4ENCE #IEM
Vaikka tappio on varmasti ENCE:lle ja joukkueen kannattajille kirvelevä, ei huoleen ole vielä syytä. Joukkue tarvitsee kolme voittoa päästäkseen Legends Stage -vaiheeseen, eli ENCE:n pitäisi pystyä vääntämään itselleen vielä yksi voitto. Tähän joukkueella on vielä kaksi tilaisuutta.
Tiimi pääsee tänään hengähtämään ja pelit jatkuvat heidän osaltaan huomenna.
Pääset tutustumaan IEM Katowice Majorin katsojan oppaaseen täältä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten