PGL tiedotti tiistaina, että Krakovassa järjestettäisiin vuonna 2027 kovatasoinen CS2-turnaus. Turnaus kuitenkin peruttiin vain muutamaa tuntia myöhemmin.

PGL:n järjestämä turnaus piti alun perin pelata tammikuussa 2027, mutta Krakovan kaupunki ilmoitti, ettei se tule kyseeseen. Peliareenaksi kaavailtu paikka on Krakovan mukaan varattu kyseiselle ajalle jo seuraavaksi kolmeksi vuodeksi, joten näin ollen CS2-turnausta ei voida järjestää.

PGL haluaa kuitenkin järjestää turnauksen samoina päivinä, mutta uusi areena on vielä haussa. PGL:n järjestämä turnaus osuisi samoille päiville kuin BLAST Bounty -turnaus, joten joukkueiden pitää valita kumpaan osallistua.

PGL:n seuraava CS2-turnaus pelataan huhtikuussa Romanian Bukarestissa. Turnauksen palkintopotti on 1,25 miljoonaa euroa.