Toistaiseksi ENCE pääsemässä täpärästi pudotuspeleihin – Illalla vastaan astuu Ghost ja Vitality
cs_summit 4 -turnauksen kaksi ensimmäistä päivää ja kuusi ensimmäistä ottelua ovat nyt takana. Tilanne näyttää suomalaisen ENCE:n kannalta kohtalaiselta.
ENCE on voittanut puolet käymistään otteluista ja näin joukkue on kerännyt itselleen kaikkiaan kolme pistettä. Puolestaan tapahtuman menestynein kokoonpano Team Vitality on voittanut kaikki käymänsä taistelut. Näin tiimi on onnistunut haalimaan itselleen kaikkiaan kuusi pistettä.
ENCE on kohdannut Renegadesin, NRG:n ja Team Liquidin. Tänään suomalaiset kohtaavat Team Vitalityn ja Ghost Gamingin. Toistaiseksi ENCE on jatkamassa yhden pisteen erolla matkaansa turnauksen pudotuspeleihin.
LUE MYÖS: Cs_summit 4 – Katso turnauksen tiedot ja ENCE:n aikataulu
CS_SUMMIT 4
Lohkovaiheessa kaikki turnaukseen osallistuvat joukkueet pelaavat toisiaan vastaan kaksi kertaa ja ottelut ratkaistaan paras yhdestä -formaatilla. Molempien taisteluiden tulokset käsitellään erillisinä otteluina.
Lohkovaiheen neljä menestyneintä joukkuetta jatkavat matkaansa sunnuntaina pelattaviin pudotuspeleihin. Joukkueet ja pisteet Team Vitality – 6 NRG – 5 Team Liquid – 3 ENCE – 3 Ghost Gaming – 2 Renegades – 1LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- HLTV julkaisi CS2:n pelipaikkojen parhaiden finalistit
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen lähdössä? – NAVI kartoittaa korvaajaa
- Vuoden katsotuimmat E-urheilutapahtumat julkaistu
- Team Falcons -pomo kiistää siirtohuhut
- Aleksi ”Aleksib” Virolaista ja Jimi ”Jimpphat” Saloa huhuillaan huippujoukkueeseen
- Call of Dutyn luoja on kuollut
- SEUL on julkaissut uudet pelaaja- ja edustussopimuspohjat
- Suomalaiskolmikko ehdolla CS2:n vuoden parhaiksi
- MOUZ ehdolla vuoden CS2-joukkueeksi
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pettyi putoamiseen