NHL 20 tuo mukanaan joukon uudistuksia sekä battle royale -pelimuodon
EA on paljastanut tietoja tulevasta NHL 20 -pelistä. Mukana on joukko uudistuksia sekä kiekkoilijoiden oma battle royale -pelimuoto.
Tulevassa pelissä tähtipelaajilla kiekon pyörittelemisen luvataan tuntuvan entistäkin autenttisemmalta uuden RPM Tech -teknologian ansiosta. Peliin on tallennettu supertähtien tunnusomaiset nimikkolaukaukset, sekä 45 uutta kontekstuaalista laukausanimaatiota.
Uuden teknologian myötä pelin tahtia on myös nopeutettu, ja kokemuksesta on tehty kokonaisuudessa virtaviivaisempi. Lisäksi maalivahtien tekoälyä on hiottu entistä joustavammaksi.
Erikoisin uutuus lienee se, että NHL 20 -pelissä nähdään täysin uusi pelitila nimeltään Eliminaattori. Battle royale -genrestä innoituksen saanut taistelu heittää 81 pelaajaa taistelemaan keskenään pelin herruudesta. Eliminaattoriin on mahdollista osallistua joko NHL ONES- tai NHL THREES -pelitilassa.
Lisäksi tulevan julkaisun kantta koristaa Toronto Maple Leafsin Auston Matthews. Lisää tietoa peliin saapuvista uutuuksista löydät täältä.
Kuva: EA / NHL 20
LUE MYÖS:
100 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 100 ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Suomen Overwatch-maajoukkue lähtee World Cup -karsintoihin kovin tavoittein
- Rocket League -maajoukkue suoralla kutsulla ENC lopputurnaukseen
- Suomen maajoukkueen Rainbow Six Siege kokoonpano on julkaistu
- Elisa Esports käynnistää uuden CS2-turnaussarjan Assemblyillä
- Digital Racing ESM-mestaruus ratkaistu
- Falconsille jo seitsemäs finaalitappio vuoteen
- Matias ”Banjo” Kivistön Fokukselle kirvelevä finaalitappio
- Topias Taavitsaisen entinen seura lopettaa toimintansa – Tundra vetäytymässä Dota 2:sta
- HAVU:n pelit jäivät lohkovaiheeseen BC Game Masters Championship Season 2:ssa
- Perinteinen ukrainalaisjoukkue pistänyt pelaajansa myyntiin?
- Loppuvuoden eSports turnaukset – eUrheilu.org mukana Koodiluolan Jouluturnauksessa!
- 30-vuotias shakkimestari on vuonna 2020 eniten palkintorahoja voittanut e-urheilija – Top 25 joukossa myös yksi suomalainen
- Atomisaurus tallustelee PUBG:n mobiiliversioon
- Dr Disrespectin Twitch-tili suljettiin yllättäen
- NRG penkitti IGL:nsä! – Tilalle tuttu nimi
- Tuomas Tähtelän ajot päättyivät lyhyeen Esports World Cupissa
- Valentin ”poizon” Vasilev on ilmiömäinen – ”Jonkun täytyy tarkistaa hänen tietokoneensa”
- 15-vuotias superlupaus Jimpphat voitti turnauksen – MOUZ NXT vireessä
- Andreas ”Xyp9x” Højsleth julkaisi arvoituksellisen kuvan – palaako tanskalaistähti takaisin pelikentille?