Näitä tulee kuin sieniä sateella – Ryan “freakazoid” Abadir kertoi myös vaihtavansa Valorantiin!

CS-konkari Ryan ”freakazoid” Adabir kertoi Twitterissä lopettavansa kilpailullisen pelaamisen CS:GO:ssa ja siirtyvänsä Valorantiin.
Ryan ”freakazoid” Adabir on ollut tuttu nimi CS-kentillä jo pitkään. Parhaiten hänet kuitenkin muistetaan 2015-2016 vuoden visiitistä Cloud 9:ssä.
Uutisoimme aiemmin tänään, kun Swole Patrolin Jordan ”Zellsis” Montemurro jätti joukkueensa ja päättää yrittää jatkaa ammattilaisuraansa Riot Gamesin tekemässä Valorant-pelissä.
- Lue lisää: Amerikkalainen Swole Patrol menettää jälleen yhden pelaajansa – Zellsis päättää CS-uransa
Zellsisin päätös sai myös freakzoidin veljen Austin ”Cooper-” Abadirin jättäytymään joukkueesta ja etsimään uusia haasteita.
On vielä epäselvää, mitä tapahtuu Swole Patrolin viimeiselle jäljellä olevalle pelaajalle, Edgar ”MarKE” Maldonadolle, joka ei ole vielä kommentoinut tulevaisuuttaan.
Eurheilu.org on myös Discordissa! Liity keskusteluun osoitteessa: discord.gg/znGMa7r
Kuva: Fragbite
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 finaaliin – MOUZ:lle pettymys
- MOUZ ja G2 jatkoon Lontoossa
- ENCE tiedotti uudistuneen Academyn kokoonpanosta
- NHL 26:n parhaat pelaajat julkaistu – näin pärjäsivät suomalaispelaajat
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI ulos huipputurnauksesta
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ jatkoon BLAST Openissa