MIBR tekee kuolemaa – kaksi kokoonpanon viimeistä pelaajaa pyysivät penkitystä
MIBR:n tulevaisuus kaudelle 2021 ei näytä tosiaankaan lupaavalta, kun Alencar “trk” Rossato ja Vito “kNgV-” Giuseppe pyysivät penkitystä aktiivisesta kokoonpanosta.
Aiemmin tällä viikolla Lucas ”LUCAS1” Teles, Vinicius ”vsm” Moreira ja Raphael ”cogu” Camargo poistuivat brasilialaissorganisaation riveistä, kun jatkosopimusneuvottelut eivät sujuneet odotetusti.
Lue lisää: MIBR:llä taas jälleenrakennus edessä – LUCAS1, vsm, leo_drunky ja cogu ulos joukkueesta
On ymmärrettävää, että Alencar “trk” Rossato ja Vito ”kNgV-” Giuseppe pyysivät penkitystä, sillä kausi alkaa aivan näillä näppäimillä. Brasilialaispelaajia on tällä hetkellä vapaana rutkasti, joten on odotettavissa, että he kasaavat uuden kokoonpanon jonkun uuden organisaation alle.
KNgV:n Twitter-viestin mukaan kaksikko oli haluttomia allekirjoittamaan sopimusta organisaation haluavan kokoonpanon kanssa, koska he eivät olleet tyytyväisiä MIBR:n toimintaan.
– Emme voineet tehdä sopimusta MIBR:n kanssa ja ongelma ei ollut koskaan rahassa. Vuoropuhelun puute ja vähäinen kiinnostus saivat meidät päättämään etsiä uutta kotia, kNgV kirjoitti.
Jos twiitti ei näy, voit katsoa sen tästä.
MIBR:n ongelmat alkoivat jo viimeistään syyskuussa, kun organisaatio päätti antaa potkut Fernando ”fer” Alvarenganille sekä Epitacio ”TACO” de Melonille. Heti potkujen jälkeen myös Gabriel ”FalleN” Toledo lähti joukkuueesta, joka toi ison lovin brasilialaisjoukkueeseen.
Lue lisää: MIBR antoi potkut kolmelle joukkueen jäsenelle – Gabriel ”FalleN” Toledo päätti häipyä joukkueesta!
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Suomen Overwatch-maajoukkue lähtee World Cup -karsintoihin kovin tavoittein
- Rocket League -maajoukkue suoralla kutsulla ENC lopputurnaukseen
- Suomen maajoukkueen Rainbow Six Siege kokoonpano on julkaistu
- Elisa Esports käynnistää uuden CS2-turnaussarjan Assemblyillä
- Digital Racing ESM-mestaruus ratkaistu
- Falconsille jo seitsemäs finaalitappio vuoteen
- Matias ”Banjo” Kivistön Fokukselle kirvelevä finaalitappio
- Topias Taavitsaisen entinen seura lopettaa toimintansa – Tundra vetäytymässä Dota 2:sta
- HAVU:n pelit jäivät lohkovaiheeseen BC Game Masters Championship Season 2:ssa
- Perinteinen ukrainalaisjoukkue pistänyt pelaajansa myyntiin?
- Taimou kertoi lopettavansa Overwatchin – alkaako tavoittelemaan ammattilaisuutta VALORANTissa?
- G2 Esportsin valmentajalla korona – XTQZZZ sivussa pudotuspelit
- Roobet Cup 2022 tarjosi yllätyksen ja tiukan taiston
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen on taktinen nero – katso ovela pelaaminen
- Ammattipelaaja antoi mielipiteensä Valorantin rank-systeemistä – ”Ei kukaan pelaa vain huvikseen”
- Battlefield V on kuukauden ajan ilmaiseksi kokeiltavissa – taistelut on kuitenkin rajattu viikonlopuille
- BLAST Pro Series Los Angeles CS:GO-turnaus julki!
- HAVU hakee jo neljättä peräkkäistä FEL-mestaruuttaan – nouseeko SJ Gamingin rinnalle uusia haastajia?
- Suomen ensimmäinen tason 50 kouluttaja vastaa huijauskohuun – HelsinkiTrolli: ”Huutelut kannattaa jättää omaan arvoonsa”
- Suomen Overwatch-maajoukkue lähtee World Cup -karsintoihin kovin tavoittein
