”Karrigan” ulos Astraliksen kokoonpanosta!

Finn ”karrigan” Andersen on penkitetty Astraliksen nykyisestä CS:GO kokoonpanosta, ja hänen tilallaan tullaan näkemään Anton ”notaN” Pedersen ainakin tulevien ESL Pro Leaguen ottelujen ajan.
Asiasta on tiedotettu Astraliksen nettisivuilla. Tiedotuksen mukaan Danny ”zonic” Sørensen on tehnyt päätöksen karriganin penkityksestä, tiedotteessa ei kuitenkaan mainita syytä päätökselle. Myöskään karriganin paluusta kokoonpanoon ei mainita tiedotteessa.
notaN on aiemmin pelannut über n00bz sekä Geekunit joukkueissa. Koska notaN ei ole aiemmin pelannut ESEA liigassa, on hänellä oikeus liittyä Astraliksen kokoonpanoon kesken kauden.
Astralis tuli vähän aikaa sitten sijalle 9-12. WESG Europe finaaleissa ja sijalle 7. ESL One: New York:ssa. Joukkue ei siis ole pelannut kovin huonosti, mutta sillä on ollut paljon parempiakin näyttöjä aiemmissa turnauksissa. Nähtäväksi jää kuinka miksi, ja kuinka pitkään karrigan on ulkona Astraliksen kokoonpanosta.
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic aloittanut taistelun Austinin jatkopaikasta
- ENCE:n CS2-joukkueelle turnausvoitto
- JANO:n CS2-joukkue hajotettiin
- Heroic jatkoon Austinissa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic major-paikassa kiinni
- ENCE:n CS2-joukkueelle kirvelevä finaalitappio
- Perinteisen CS2-huipputurnauksen pitopaikka muuttuu