jcStani kertoi ottaneensa elämänsä parhaan ässän – huikea video
Aina välillä osuu ja kunnolla: jcStani kertoi ottaneensa elämänsä parhaan ässän. Videolla nähdään myös vastustajajoukkueen perustaja reagoimassa tilanteeseen.
Gen.G Esportsin Noah ”jcStani” Smith veti elämänsä parhaimman ässän vanhaa joukkuettaan vastaan. Lauantain ja sunnuntain välisenä yönä 100 Thieves ja Gen.G Esports pelasivat VALORANT Champions Tourin Stage 2 Challengers -turnauksessa ja molemmilla oli edessä pakkovoitto.
100 Thieves päättyi voittamaan pelin 2-1. Gen.G murskasi Bindissä 100T:n 13-2, mutta ei saanut kuljetettua formia splittiin.
Noah pääsi esittelemään taitojaan Sheriffin kanssa ja tappoi pistoolilla kaikki vastustajat lyhyeen aikaan.
Jos twiitti ei näy, niin voit katsoa sen tästä.
100T:n perustaja Matthew ”Nadeshot” Haag katsoi peliä ja kehui ässää isosti. Lisäksi hän mainitsi ”kostokiertueen” vanhaa organisaatiota vastaan.
Split päättyi 100T:n voittoon 8-13, sillä puolustaminen toimi erinomaisesti. Ascent ratkaisi 10-13 voiton 100 Thievesille.
Lue myös: CS-pelaaja avasi 91 000 laatikkoa – tässä lopputulos!
Ota eurheilu.org haltuun myös Twitterissä!
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Budapestissa pudotuspelit käyntiin – Salo ja Virolainen voittotaisteluun
- CS2-major järjestetään ensi vuonna Singaporessa
- NAVI MOUZ:n seuraksi pudotuspeleihin
- MOUZ puristi jatkoon – NAVI selkä seinää vasten
- MOUZ:lle kirvelevä tappio Budapestissä – NAVI nousi kahteen voittoon
- MOUZ voiton päässä pudotuspeleistä – NAVI iskuasemissa
- Budapestissa alkaa kolmas vaihe – Jimi ”Jimpphat” Salo tulee mukaan
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon puhtaalla pelillä
- NAVI aloitti vakuuttavasti
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsee irti Budapestissä