Jampin Team Liquid pääsi Valorantin ensimmäiseen kansainväliseen LAN-turnaukseen! Katso Jampin loistavat tapot

Jampin Team Liquid pääsi Valorantin kansainväliseen LAN-turnaukseen! Turkkilainen Oxygen Esports jäi Liquidin jyrän alle ja TL suuntaa Islantiin.
Elias ”Jamppi” Olkkonen on ensimmäinen suomalainen, joka varmisti paikkansa historialliseen Valorantin kansainväliseen LAN-turnaukseen.
Team Liquid voitti 2-0 Oxygen Esportsin. Turkkilainen joukkue ei selvinnyt ensimmäisen kartan 13-0 voitosta ja toinen kartta Ascent meni myös Liquidin hyväksi 13-3.
Ensimmäinen kartta Haven oli taas Team Liquidin kannalta erikoinen, sillä joukkue lähti pelaamaan ilman duelisteja. Jamppi käytti Killjoyta ja belgialainen tähtipelaaja Adil ”ScreaM” Benrlitom Sagea.
Jamppi pääsi loistamaan seitsemännellä kierroksella, kun Oxygen oli lähellä päästä peliin mukaan.
Jos video ei näy, niin voit katsoa sen tästä.
ScreaM otti kartassa massiiviset 20 tappoa ja kuoli vain neljä (4) kertaa.
Toisessa kartassa turkkilaiset voittivat pistoolikierroksen, mutta hävisivät heti seuraavan kierroksen pistooleille. Selkäranka katkesi samalla hetkellä ja Liquid marssi 13-3 voittoon ja lunasti paikan Islannin LAN-turnaukseen tuloksella 2-0.
WON 2-0 VS @GambitEsports GGS TO THEM!!
LETS GOOOOOO
Very good run from us!! We have finals vs @LiquidValorant tomorrow.
Myös Nikita ”Derke” Sirmitev onnistui myöhemmin ottamaan hienon 2-0 voiton Gambit Esportsista.
Ensimmäisessä Valorantin LAN-turnauksessa tullaan näkemään kaksi suomalaista pelaajaa.
Lue myös: Valorant sai huimasti lisää sisältöä – uusi kartta ja paljon muuta
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio