Fnatic loikkasi mukaan Valorantiin – uusi kokoonpano Euroopan kovimpia!

Fnatic loikkasi mukaan Valorantiin, signeeraamalla SUMN FC:n kokoonpanon riveihinsä.
Kokoonpano on eurooppalainen kovan tason joukkue, joka etene Valorant First Strike -turnauksen finaaliin asti. Finaalissa sen aikainen SUMN FC joutui taipumaan Team Hereticsille kartoin 3-1.
Fnaticin pelien johtaja Patrick ”cArn” Sättermon kertoi, miksi Valorant-joukkueen etsimisessä kului niin kauan.
– Olemme innoissamme liittyessämme Valorantiin. Se on ollut ensimmäinen asia, jota fanit ovat pyytäneet pelin julkaisemisen jälkeen, ja olemme käyttäneet aikamme löytääksemme kokoonpanon, joka sopii visioihimme kilpailla.
– Fnaticin korkean suorituskyvyn avulla haluamme työntää heidät saavuttamaan seuraavan tason ja, että he voittavat jokaisen turnauksen, jossa he kilpailevat, cArn jatkoi.
”Fnaticin ja korkean suorituskyvyn yksikön avulla haluamme työntää heidät saavuttamaan seuraavan tason ja voittaa jokaisen turnauksen, jossa he kilpailevat.”
Uuden kokoonpanon debyytti nähdään jo 4. helmikuuta, kun fnatic osallistuu Valorant Champions Tour -turnaukseen, joka alkaa tänään.
🇬🇧 Jake ”Boaster” Howlett
🇭🇷 Domagoj ”Doma” Fancev
🇬🇧 James ”Mistic” Orfila
🇬🇧 Muhammad ”Moe40” Hariff
🇬🇷 Kostas ”tsack” Theodoropoulos
Jos twiitti ei näy, voit katsoa sen täältä.
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten