Floridan Madden-turnauksessa on tapahtunut joukkoampuminen

Floridassa Jacksonvillessä on tapahtunut joukkoampuminen kesken EA:n virallisen Madden 19 -turnauksen. Ammuskelussa on kuollut tämänhetkisten tietojen mukaan kolme ihmistä, joista yksi oli ampuja itse.
Tilanteesta teki entistäkin kammottavammaksi se, että ammuskelu ja ihmisten huuto kuuluu kesken pelin lähetyksen. Videolla kuuluu useita laukauksia ja ihmisten kauhistunutta huutoa.
EA julkaisi Twitterissä tiedotteen, jossa yhtiö kertoo osanotostaan ja kauhistuksesta tapahtumia kohtaan:
We are aware of an incident at a sanctioned Madden Championship Series competition in Jacksonville. We are working with authorities to gather facts at this stage.
Tapahtuman tutkinta on vielä tässä vaiheessa kesken ja lisää tietoa tapahtumien kulusta saadaan varmasti lähipäivien aikana.
Lähde: Miami Herald
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI:ssa kokoonpanomuutos
- Elias ”Jamppi” Olkkosen BBL komeasti jatkoon EWC:ssä
- Tuomas Tähtelän ajot päättyivät lyhyeen Esports World Cupissa
- Esports World Cup starttaa – heti runsaasti suomalaismielenkiintoa
- ENCE Prospects -valmennusryhmän pelaajat valittu
- Myös e-urheilusta tuttu jalkapalloilija menehtyi traagisesti
- ENCE tekee muutoksia CS2-akatemiaansa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI nosti nuoren lupauksen riveihinsä
- Ilari ”Vestola” Vestolan Virtus.prolle kirvelevä tappio
- Ilari ”Vestola” Vestola mukaan Esports World Cupiin