Elisa Mastersin finalistit selvillä
Espoossa pelattava Elisa Masters on edennyt finaalivaiheeseen. Finaalissa kohtaavat BIG sekä Fnatic.
Alkulohkovaiheessa Fnatic Sprout ja Fnatic voittivat alkulohkovaiheen ja etenivät näin suoraan välieriin. Suomalaisjoukkue ENCE pelasi myös vahvasti selviten puolivälieriin. ENCE kävi hurjan taistelun välieräpaikasta Astralista vastaan, mutta joutui lopulta taipumaan 1-2.
Fnatic voitti välierässä Astraliksen sen sijaan suoraan 2-0. Toisessa välierässä alkulohkossa vielä kompuroinut BIG voitti kovan taistelun jälkeen Sproutin 2-1.
Näin ollen sunnuntain finaalissa kohtaavat BIG ja Fnatic. Voittajalle on luvassa 100 000 dollarin voittopalkinto ja lisäksi paikka ensin vuoden Katowicen turnaukseen. Hopeajoukkue joutuu tyytymään 28 000 dollariin.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Budapestissa pudotuspelit käyntiin – Salo ja Virolainen voittotaisteluun
- CS2-major järjestetään ensi vuonna Singaporessa
- NAVI MOUZ:n seuraksi pudotuspeleihin
- MOUZ puristi jatkoon – NAVI selkä seinää vasten
- MOUZ:lle kirvelevä tappio Budapestissä – NAVI nousi kahteen voittoon
- MOUZ voiton päässä pudotuspeleistä – NAVI iskuasemissa
- Budapestissa alkaa kolmas vaihe – Jimi ”Jimpphat” Salo tulee mukaan
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon puhtaalla pelillä
- NAVI aloitti vakuuttavasti
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsee irti Budapestissä