Dotan uusi päivitys aiheuttaa harmaita hiuksia Epicenter-turnauksessa

Dotan uusi 7.14 päivitys on herättänyt keskustelua, sillä se tulee ulos samaan aikaan kun Venäjällä on käynnissä Epicenter-turnaus. Paljon muutoksia mukanaan tuonut päivitys muuttaa merkittävällä tavalla pelin metaa ja on aiheuttanut turnauksessa pelaaville epäilemättä harmaita hiuksia.
Päivityksen julkaisuajankohta johtuu Valven uudesta päivitysrutiinista. Se ei enää perustu parin kuukauden välein tapahtuviin isoihin päivityspaketteihin, vaan päivittäminen tapahtuu nykyään aina torstaisin kahden viikon sykleissä.
Valve on kuitenkin ottanut palautteesta vaarin ja julkaisi Twitterissä ilmoituksen, jossa kerrotaan, että tulevaisuudessa päivitykset venytetään julkaistaviksi vasta isojen turnausten jälkeen.
For upcoming Majors where the Thursday patch would land during the tournament, we will instead be releasing the patch at the end of the event.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio