Device kuoli savukranaattiin – maksoi kalavelat viimeisessä kartassa!

Astraliksen supertähti Nicolai ”device” Reedtz joutui pienen nöyryytyksen kohteeksi BLAST Premier Fall Series -turnauksessa.
Maanantain BLAST Premier Fall -turnaukse C-lohkon ylemmän kaavion semifinaalissa Astralis kohtasi MIBR:n. Ensimmäisessä kartassa (Vertigo) tilanteessa 14-14 Nicolai ”device” Reedtz sai kokea nöyryytyksen, kun Vito ”kNgV-” Giuseppe onnistui heittämään savukranaatilla tanskalaistähteä kuolettavasti.
Device sai kostonsa ottelun viimeisessä kartassa, kun hän tarttui CT-puolella autosniperiin ja tappoi kaksi MIBR-pelaajaa täysin valoissa. Autosniper on tunnetusti ase, joka on tarkoitettu trollaamiseen tai vastustajan aliarvioimiseen.
Device kuoli savukranaattiin:
Devicen kosto:
Loppujen lopuksi kolmen kartan jälkeen Astralis oli MIBR:a 2-1-vahvempi ja eteni turnauksessa eteenpäin.
Tänään kello 21.30 alkaen Astralis pelaa C-lohkon voitosta, kun vastaan asettuu G2 ja MIBR -ottelun voittaja.
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- MOUZ jatkoon Melbournessa
- MOUZ ja NAVI aloittivat IEM Melbournen voitolla
- Urheilukoululta nolo moka
- Nikita ”Derke” Sirmitevin ja Elias ”Jamppi” Olkkosen joukkueet jatkoon
- ENCE:n major-haaveet kariutuivat
- ENCE piti major-haaveensa elossa
- ENCE selkä seinää vasten karsinnoissa – Heroic Austiniin
- ENCE avasi major-karsinnat voitolla ja tappiolla
- CS2:ssa jättikauppa – mONESY myytiin Falconsiin
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle kirvelevä tappio