Bubzkjille kävi huonosti: gla1ve otti paikan kokoonpanosta majoreille

Bubzkjille kävi huonosti: gla1ve otti paikan kokoonpanosta majoreille. Astralis ilmoitti kokoonpanon Ruotsin PGL Major -turnaukseen ja Lucas Andersen jäi ulkopuolelle.
Kuuden pelaajan kokoonpanoissa on omat vikansa ja nyt sen sai kokea Lucas ”Bubzkji” Andersen. 23-vuotias Bubzkji ei mahtunut Astraliksen rosteriin tulevaan PGL Major Stockholm 2021 -turnaukseen.
Lukas ”gla1ve” Rossander on ollut tauolla ja Bubzkji pelasi hänen tilallaan majoreiden karsintaturnauksessa. IEM Fall sujui Astraliksen osalta kohtalaisesti, sillä joukkue oli turnauksen neljäs.
Astralis ilmoitti keskiviikkona Twitterissä, että Ruotsiin suuntaavat gla1ve, Peter ”dupreeh” Rasmussen, Andreas ”Xyp9x” Højsleth, Emil ”Magisk” Reif ja Philip ”Lucky” Ewald.
Astralis lähtee puolustamaan Tukholmaan mestaruuttaan. Organisaatio on voittanut viimeiset kolme majoria ja edellinen oli Saksassa 2019.
PGL Major 2021 käynnistyy Tukholmassa Avicii Arenalla 26. lokakuuta.
Kuva: Astralis
Lue myös: Top 5 Lohkovaiheen parhaimmat Dota 2 TI10 Clipit!
Ota eurheilu.org haltuun myös Twitterissä!
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI:ssa kokoonpanomuutos
- Elias ”Jamppi” Olkkosen BBL komeasti jatkoon EWC:ssä
- Tuomas Tähtelän ajot päättyivät lyhyeen Esports World Cupissa
- Esports World Cup starttaa – heti runsaasti suomalaismielenkiintoa
- ENCE Prospects -valmennusryhmän pelaajat valittu
- Myös e-urheilusta tuttu jalkapalloilija menehtyi traagisesti
- ENCE tekee muutoksia CS2-akatemiaansa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI nosti nuoren lupauksen riveihinsä
- Ilari ”Vestola” Vestolan Virtus.prolle kirvelevä tappio
- Ilari ”Vestola” Vestola mukaan Esports World Cupiin