Blizzard aikoo tehdä muutoksia Baptisten kuolemattomuuskenttään
Pelin pääsuunnittelija paljasti Reddit-ketjussa, että hahmoon tulevia muutoksia on jo testauksessa.
Käyttäjä ”PhoustPhoustPhoust” avautui Redditissä Overwatchin Support-hahmo Baptisen kuolemattomuuskentän ongelmista. Nykyisellään aika kyseisen kyvyn uudelleenkäyttämiseen lähtee laskemaan välittömästi, vaikka sen olisi loogisempaa alkaa raksuttamaan vasta kuolemattomuuskentän loputtua tai tuhouduttua. Käytännössä nykyään siis 20 sekunnin cooldownilla varustetun kyvyn todellinen cooldown on lähempänä 12 sekuntia, sillä kyky itsessään kestää kahdeksan sekunnin ajan.
Overwatchin pääsuunnittelija Jeff Kaplanin otti osaa keskusteluun ja paljasti, että pelin kehittäjät ovat myös tietoisia asiasta ja ratkaisut siihen ovat jo testausvaiheessa. Sitä hän ei kuitenkaan vielä kertonut, että minkälaista nerfiä kykyyn on tulossa.
”Meillä on testauksessa jotain muutoksia kuolemattomuuskenttään, jotta siitä saataisiin vähemmän ahdistava kyky”, Kaplan vastasi Reddit-ketjussa. ”En ehtinyt tänään mukaan pelitestiin, joten minun täytyy kysyä tiimiltä miten se meni.”
The cool down on Baptiste’s Immortality Field should start AFTER it’s destroyed!Lähde: Dotesports.com. Kuva: Blizzard Entertainment.
by inCompetitiveoverwatch
LUE MYÖS:
Vain Tuohen vanhoille asiakkaille: 1€ talletuksella 30 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta!
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI suoraan välieriin BLAST Openissa
- Jimi ”Jimpphat” Salon turnaus päätökseen Rotterdamissa
- NAVI jatkoon Rotterdamissa
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ avasi tappiolla Rotterdamissa
- BLAST Open Rotterdam käynnistyi – NAVI vahvana
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsi juhlimaan voittoa
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen finaaliin
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon – Jimi ”Jimpphat” Salolle pettymys
- Suomen matka e-koripallon EM-kisoissa päättyi puolivälieriin
- NAVI puristi jatkoon ESL Pro Leaguessa