Team Liquid hylkää Heroes of the Stormin

Peliorganisaatio Team Liquid on aikeissa hylätä Blizzardin Heroes of the Storm -pelin. Syynä tähän on Blizzardin ilmoitus lopettaa virallinen Heroes Global Championship -liiga. Koska varsinaista kilpaskeneä pelin ympärillä ei enää ole, on päätös joukkueen tien katkaisemisesta ymmärrettävä.
Thank you to all of the fans who supported us along the way: teamliquidpro.com/news/2019/02/0…
Team Liquidin joukkue oli aktiivinen vuodesta 2014 alkaen. Kuitenkaan kaikki joukkueen pelaajat eivät sano hyvästejä Liquidille, sillä SpotBilly, Nurok ja HasuObs jäävät osaksi organisaatiota streamaajina.
Nähtäväksi jää seuraavatko muut joukkueet Team Liquidin esimerkkiä. Kuitenkaan pelin fanit eivät ole vielä hylänneet HOTS:ia, sillä Heroes Lounge on lanseerannut oman Division S -liigan, jonka palkintopotti perustuu pelaajien joukkorahoituskampanjaan. Tällä hetkellä Division S on kerännyt yhteensä 15,8 tuhatta dollaria pelaajakunnalta.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- MOUZ vakuuttavasti jatkoon Melbournessa – NAVI romahti
- MOUZ jatkoon Melbournessa
- MOUZ ja NAVI aloittivat IEM Melbournen voitolla
- Urheilukoululta nolo moka
- Nikita ”Derke” Sirmitevin ja Elias ”Jamppi” Olkkosen joukkueet jatkoon
- ENCE:n major-haaveet kariutuivat
- ENCE piti major-haaveensa elossa
- ENCE selkä seinää vasten karsinnoissa – Heroic Austiniin
- ENCE avasi major-karsinnat voitolla ja tappiolla
- CS2:ssa jättikauppa – mONESY myytiin Falconsiin