Sodanjumala on saapunut! – Dota 2 hahmorosterin uusin lisäys on täällä

Sodanjumala Mars on saapunut Dota 2 hahmorosterin jatkeeksi. Hän on pelin 116 sankari ja hahmo on välittömästi pelattavissa.
Mars on vihdoin saapunut ja kuten sodanjumalalta sopii odottaakin, on kyseessä voima/melee sankari. Tarkalleen ottaen hänen roolinsa ovat melee, carry, initiator, disabler ja durable.
Mars on nähnyt monet sodat ja nyt hänellä on kova halu päästä taistelemaan suuremman syyn puolesta. Hänen isänsä Zeus ei ole kummemmin poikaansa päähän taputellut ja tästä riemastuneena Mars on päättänyt kaataa vanhojen jumalten maailman rakentaakseen kokonaan uuden valtakunnan.
Kyvyt:
Spear of Mars
Mars heittää keihäänsä tehden vahinkoa kätyreihin ja työntäen vastustajan sankareita taaksepäin. Mikäli keihästetyn hahmon takana sattuu olemaan kallio, puu tai rakennus, keihäs lävistää kohteensa ja tainnuttaa tämän.
God’s Rebuke
Mars iskee kilvellään edessä olevia vastustajia ja tehden heihin kriittistä vahinkoa. Isku on varustettu True Strikella ja mäjäys tekee lisävahinkoa sankareihin.
Bulwark
Mars suojaa kilvellä itseään edestä ja sivuilta tulevilta iskuilta.
Arena of Blood
Mars kutsuu paikalle Ash Legioonan sotureita, jotka muodostavat kehän komentajansa ympärille. Sisälle jääneet vastustajat eivät pääse ulos ja saavat vahinkoa, mikäli he joutuvat kehän ulkolaidalle. Puolestaan ringin ulkopuolelle jääneet eivät pääse auttamaan vangiksi jäänyttä toveriaan.
- ENCE:lle sensaatiomainen voitto maailman ykkösjoukkueesta
- 22-vuotias E-urheilija riisti oman henkensä
- HAVU:lle kirvelevä tappio huippujoukkuetta vastaan
- ENCE:llä iso ottelu edessä
- ENCE varmisti komealla voitolla jatkopaikan
- ENCE avasi ESL Pro Leaguen voitolla
- Ninjas in Pyjamasin turnaus päättyi pettymykseen
- Aleksi Virolaisen NiP:n oljenkorret käytetty – edessä pakkovoitto
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NIP tiukassa paikassa huipputurnauksessa
- ”Derke” juhli Valorantin huipputurnauksen voittoa
- NaVi kerää rahaa Ukrainalle – s1mple kaivoi kuvettaan jättisummalla
- Riot Games paljasti laajan ottelumanipulaatiotapauksen – yhteensä 14 pelaajaa syytetty
- Elisa Mastersin finalistit selvillä
- TOP 10: Parhaat pelit samalta sohvalta pelattavaksi
- CS-legenda tekee paluun pelikentille
- Epic Games mahdollisti vihdoin tilien yhdistämisen – Näin se hoituu
- Fnatic juhli Elisa Mastersin voittoa
- PuBG:n maailmanmestaruudesta taistelee kaksi suomalaista
- Suomalainen Esports-organisaatio konkurssiin
- E-urheilun olympialaiset tulossa? KOK järjestää e-urheilun olympiaviikon ensi kesänä