Shroud kertoi miksi Half-Life: Alyx oli nerokas julkaisu Valvelta – ”Se ei tästä enää paljon parane”
Michael ”shroud” Grzesiek on kertonut nauttineensa ensimmäisestä Half-Life: Alyxin läpipeluustaan. Nyt hän ylisti Valven nerokasta julkaisua striimissään.
Shroud kertoi, miten paljon hän arvostaa Valven päätöstä julkaista VR-peli:
”Olen niin iloinen että he tekivät VR-pelin. Se on niin erilaista ja siistiä.”
”On niin hullua ettei meillä ollut mitään hajua Valven puuhista, ja tämä on mitä he suunnittelivat.”
”On huomioitava se, että Valve halua aina olla innovatiivinen. Half-Life:n koko pelisarja perustuu innovaatioon. Half-Life 1 oli videopelien ääninäyttelyn iteraatio, ja he vetivät sen nappiin. Half-Life 2 oli pelin fysiikkojen, ääninäyttelyn sekä kasvojen liikkeiden iteraatio. Niissä osa-alueissa Half-Life 2 loisti.”
”Tämä nyt on puolestaan upouutta, parhainta mahdollista VR-teknologiaa saatavilla. Se ei tästä enää paljon parane.”
”Half-Life 3 tulee ulos sitten, kun tarjolla on teknologiaa jonka avulla voidaan tuoda pelimarkkinoille jotain uutta,” shroud spekuloi.
- Lue myös: Striimaaja tajusi kynien toimivan Half-Life: Alyx -pelissä – arvaatko mitä hän piirsi ensimmäisenä?
LUE MYÖS:
- Elias ”Jamppi” Olkkonen ja Nikita ”Derke” Sirmitov samassa VALORANT-joukkueessa
- FaZe Clan pulassa Budapestin major-turnauksessa
- Lasse ”MATUMBAMAN” Urpalainen paljasti miksi jätti Dota2:n – ”En pitänyt Dota-yhteisöstä”
- ENCE:ssä pelannut CS2-legenda lopettaa kilpapelaamisen – ei jätä lajia
- SEUL piti syyskokouksensa – hallitukseen uusia jäseniä
- CS2-major alkaa maanantaina – runsaasti suomalaismielenkiintoa
- HAVU jatkoon European Pro Leaguessa
- EA Sports ei julkaise F1-peliä
- The Game Awardsin ehdokkaat julkaistu
- Majorin voittanut CS-joukkue pohtii paluuta