Sergey ”starix” Ischuk siirtyy valmentajaksi Hard Legioniin – aiempi valmentaja pelikiellossa

Entinen Natus Vincere -pelaaja Sergey ”starix” Ischuk siirtyy venäläisjoukkue Hard Legionin valmentajaksi.
Sergey ”starix” Ischuk pelasi Natus Vinceren Counter-Strike -joukkueessa vuosina 2010-2015. Valmentajakokemusta ukrainalaisella on myös Natus Vinceren riveistä, ollessaan joukkueen valmentaja vuosina 2015-2017.
Syyskuussa 2016 Counter-Striken pelinkehittäjä Valve kielsi valmentajien täyskommunikaation, rajoittaen kommunikaatiot vain kierroksen alkamisen ajaksi (freezetime) ja aikalisille.
Hard Legionin aiempi valmentaja Aleksandr ”zoneR” Bogatiryev sai viime viikolla kahden vuoden pelikiellon valmentajabugin hyödyntämisestä
Hard Legion on tällä hetkellä neljäntenä CIS-alueen RmR-pistetilastossa. Seuraava ja viimeinen RmR-pisteitä palkitseva turnaus on lokakuun alussa alkava IEM New York CIS.
🇷🇺 Sviatoslav ”svyat” Dovbakh
🇺🇦 Dmitry ”rAge” Bolotov
🇷🇺 Semyon ”kinqie” Lisitsyn
🇷🇺 Vladislav ”Krad” Kravchenko
🇷🇺 Igor ”Forester” Bezotecheskiy
🇺🇦 Sergey ”starix” Ischuk
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Kuva: Liquipedia
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- MOUZ:lle ja NAVI:lle tappiot
- NAVI eteni jatkoon BLAST Openissa
- MOUZ hurjan trillerin jälkeen jatkoon
- NAVI nappasi voiton
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ avasi voitolla
- Heimo lakkauttaa CS2-joukkueensa
- MOUZ:lle selvä tappio finaalissa
- MOUZ ESL Pro Leaguen finaaliin
- NAVI:n taival katkesi ESL Pro Leaguessa
- MOUZ ESL Pro Leaguen välieriin
- Epic Games mahdollisti vihdoin tilien yhdistämisen – Näin se hoituu
- Ottelumanipulaatiosta epäilty norjalainen Dota 2 -tähti sai lähtöpassit
- Seniorijoukkue Grey Gunners on taas täällä – Haastaa juniorijoukkueen
- Juhob huijaussyytösten kohteena – Tämä videoklippi sai yleisön barrikadeille
- Suomalaisen Brawl Stars -pelin ensimmäinen World Finals -turnaus pelataan viikonloppuna
- Lähde: Onko tässä G2 Esportsin uusi kokoonpano? XTQZZZ valmentajana
- Red Bull Flick -turnauksessa huijausepäily – näin voittajakaksikko kaatoi ENCEn
- Sergej räväyttää Allusta: ”Siihen on syy miksi hän on ainoana jäljellä alkuperäisestä kokoonpanosta”
- Virtuaalinen Suomen Cup käynnistyy tänään – FIFA-lupaus: ”Pystyn haastamaan kaikki eFutisliigan kaverit”
- 16-vuotias Bugha on maailman paras Fortnite pelaaja – Myös suomalaispelaaja palkittiin yli 100 000 dollarilla