Özgür ”woxic” Eker palaamassa kilpakentille? Julkaisi paljon keskustelua aiheuttavan Twitter-postauksen

Özgür ”woxic” Eker on luultavasti lähiaikoina palaamassa takaisin CS:GO:n kilpakentille.
Mousesportsin entinen supertähti Özgür ”woxic” Eker penkitettiin joukkueen riveistä elokuun loppupuolella ja hänet korvasi Aurimas ”Bymas” Pipiras.
Lue lisää: Mousesports ahdingossa! Organisaatio penkitti Özgür ”woxic” Ekerin huonon asenteen takia
Nyt turkkilaistähti jakeli Twitter-tilillään postauksen, joka sai fanit ajattelemaan woxicin palaavan kilpakentille.
OG:n Nathan ”NBK-” Schmitt kommentoi heti julkaisua kollegalleen: ”Oletko pilvessä?”, joka saa hieman tyhmemmänkin ajattelemaan, että kyseessä on Cloud9:n parhaillaan kasaama uusi CS:GO-joukkue.
Yksi osoite olisi todennäköinen
Mousesports on päässyt pelaajavaihdoksen jälkeen takaisin tasolleen, joten en usko, että woxic olisi palaamassa entisen joukkueensa riveihin.
Cloud9 kasailee parhaillaan todella kovatasoista eurooppalaista CS:GO-joukkuetta, johon woxic sopisi kuin kynä penaaliin. Amerikkalaisorganisaation riveissä on tällä hetkellä ainoastaan Alex ”ALEX” McMeekin, mutta ainakin Fabien ”kioShiMa” Fiey on povattu joukkueen riveihin.
Ei olisi todellakaan ihme, jos Cloud9:n general manager Henry ”HenryG” Greer on löytänyt yhteisen sävelen mousesportsin woxicin kanssa ja on tahtonut turkkilaispelaajan joukkueen riveihin.
Jäämme odottelemaan innolla Cloud9:n ja woxicin tulevaisuuden siirtoja.
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten