NIP esitti uskomattoman nousun – nappasi paikan Majorissa

Aleksi ”Aleksib” Virolaisen johtama Ninjas in Pyjamas nappasi paikan Rio de Janeiron Majorissa komealla takaa-ajolla.
NIP oli voittanut Maltalla järjestettävän RMR-karsintaturnauksen kaksi ensimmäistä otteluaan ja kohtasi kolmannessa ottelussaan Cloud 9:n. Ottelun voittajalle oli panoksena paikka Rio de Janeiron Majorissa. NIP voitti ensimmäisenä pelatun Miragen 16-9, mutta C9 kuittasi toisena pelatun Infernon 16-11.
Näin ollen ratkaisu venyi kolmanteen kenttään, jossa pelattiin Vertigo. C9 näytti jo olevan varaamassa lentolippuja Brasiliaan, kun se voitti ensimmäisen erän 10-5. NIP esitti kuitenkin hurjan nousun vieden toisen erän nimiinsä 11-4 ja voitti sitä kautta 11-4.
Näin ollen NIP eteni suoraan kolmessa ottelussa Rioon. Samaan ylsi FaZe Clan, joka niin ikään eteni suoraan kolmella voitolla Majoriin.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio