Mousesportsin uusi rosteri julki! – Miikka ”suNny” Kemppi siirtyy sivuun

Saksalainen peliorganisaatio mousesports on täydentänyt Counter-Strike: Global Offensive -joukkueensa aktiivisen rosterin viiteen pelaajaan. Kuitenkin suomalainen Miikka ”suNny” Kemppi siirtyy toistaiseksi vaihtopenkille.
Mousesports-organisaation CS:GO-joukkueen uusi kokoonpano on nyt ilmoitettu ja vanhasta rosterista jatkavat vain Robin ”ropz” Kool ja Chris ”chrisJ” de Jong. Uusia pelaajia ovat aikaisemmin Hellraisersin riveissä taistellut turkkilainen Özgür ”woxic” Eker, sekä 16-vuotias nouseva tähti David ”frozen” Cernansky.
Joukkueen kapteeniksi palaa Finn ”Karrigan” Andersen, joka ottaa vastuun tiimin luotsaamisesta:
”Joukkueen rivit koostuvat hyvästä sekoituksesta nuoria, sekä kokeneita pelaajia. Kaikkein tärkeintä on kuitenkin joukkueen pelaajien välinen hyvä kemia. Hyvällä kemialla, kovalla työllä ja oikealla asenteella voimme päästä pitkälle, mikä on myös meidän tärkein tavoitteemme vuodelle 2019.” Toteaa joukkueen uusi kapteeni Andersen.
Tämä tarkoittaa, että Miikka ”suNny” Kemppi on siirtymässä sivuun mousesprortsin riveistä. Suomalaispelaajan siirtohuhut kävivät vielä muutama päivä sitten kuumina, mutta neuvottelut Cloud9-organisaation kanssa ovat ilmeisesti kylmentyneet. Hetken juoruttiin jopa siitä, että Kempille sorvattiin paikkaa ENCE:n riveistä.
Samalla ovenavauksella mousesportsin aktiivisesta rosterista lähtee Tomas ”oskar” Stastny. Toisin kuin Kemppi, Stastny ei jää organisaation kirjoille epäaktiivisena pelaajana.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten