MIBR:n kokoonpanoon kolme sijaispelaajaa – pelaavat Flashpointin ja BLAST Premier -turnauksen!

MIBR ilmoitti myöhään perjantai-iltana kokoonpanonsa seuraaviin isoihin turnauksiin, jotka brasilialaisjoukkueella on edessä.
Viime kuussa MIBR:n riveissä kiehui, kun organisaatio potkaisi kaksi pelaajaansa pihalle ja Gabriel ”FalleN” Toledo päätti lähteä samalla omin ehdoin samalla joukkueesta. Myös joukkueen valmentaja Ricardo ”dead” Sinigaglia sai kengän kuvan persauksiinsa.
Lue lisää: MIBR antoi potkut kolmelle joukkueen jäsenelle – Gabriel ”FalleN” Toledo päätti häipyä joukkueesta!
Sen jälkeen pohjoisamerikkalaisorganisaatio on tehnyt kovasti töitä uusien pelaajien löytämiseksi, sillä MIBR:llä on edessään ensin BLAST Premier Fall Series -turnaus ja sen jälkeen alkaa Flashpoint-liiga.
MIBR palkkasi Fernando ”fer” Alvarengan, Epitacio ”TACO” de Melon ja Fallenin tilalle Lucas ”LUCAS1” Telesin, Vinicius ”vsm” Moreiran ja Leonardo ”leo_drk” Oliveiran.
MIBR:n kokoonpano kahdessa seuraavassa turnauksessa:
🇧🇷 Vito ”kNgV-” Giuseppe
🇧🇷 Alencar ”trk” Rossato
🇧🇷 Lucas ”LUCAS1” Teles (stand-in)
🇧🇷 Vinicius ”vsm” Moreira (stand-in)
🇧🇷 Leonardo ”leo_drk” Oliveira (stand-in)
🇧🇷 Raphael ”cogu” Camargo (valmentaja/manageri)
Every story has a new beginning. This is ours.
#SomosMIBR
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten