Loveman nappasi itselleen voiton Mythic Championship II -turnauksessa

Magic: The Gathering Mythic Championship II 2019 -turnauksen on voittanut Eli Loveman.
Vuoden toisen Mythic Championship -turnaus pelattiin modern-formaatilla Lontoossa ja kaikkiaan rahaa oli jaossa 500 000 dollaria.
Lovemanin pelaama Humans-pakka osoittautui ylivoimaiseksi valinnaksi. Finaaliottelussa hänen vastaansa asettui pelin pitkäaikainen veteraani Matt Sperling, joka pelasi Experimental Frenzy Affinity -pakkaa.
Alun perin Sperling ei yltänyt kärkikahdeksikon joukkoon, mutta yllättäen Yuuya Watanabe diskattiin turnauksesta ja Sperling pääsi mukaan kärkijoukon peleihin. Diskaus johtui siitä, että tuomariston tarkastettua Watanben Tron-pakan, he huomasivat osan korteista olevan merkittyjä.
Voitollaan Loveman tienasi itselleen 50 000 dollaria ja Mythic Championship -tittelin. Ja tietenkin varsin komean pystin.
After his London win, we can't wait to see what he does next!
Kuva: Wizards of the Coast
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten