Jani ”Aerial” Jussila sairaslomalle – Elisa Invitational jää pelaamatta
Suomen menestynein CS:GO-joukkue ENCE ilmoitti torstai-iltana, että Jani ”Aerial” Jussila on jäänyt toistaiseksi sairaslomalle.
Jani ”Aerial” Jussilan poisjäänti jättää ENCEen loven, joka pakottaa joukkueen luopumaan ensiviikolla alkavasta Elisa Invitational by BLAST -turnauksesta.
Huhtikuussa 2018 ENCEen siirtyneen Aerialin mukaan päätös ei ollut helppo.
”Olen tuntenut jonkin aikaa hyvinvointiin liittyviä ongelmia, mikä lopulta estää kykyäni kilpailla tällä tasolla. Tätä päätöstä oli äärimmäisen vaikea tehdä, ja puhelun soittamisessa kesti kauan. Nyt on aika asettaa itseni ja hyvinvointini etusijalle. En ole vielä varma, milloin voin palata pelaamaan. Nyt on aika keskittyä itseeni”, Aerial kertoi ENCEn verkkosivuilla.
Jani @AerialCSGO Jussila has notified the organization that he is on sick leave indefinitely.
Due to these circumstances we have had to cancel our participation in the upcoming Elisa Invitational by BLAST.
Read more: ence.gg/article/jani-a…
#EZ4ENCE
Due to these circumstances we have had to cancel our participation in the upcoming Elisa Invitational by BLAST.
Read more: ence.gg/article/jani-a…
#EZ4ENCE
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Budapestissa pudotuspelit käyntiin – Salo ja Virolainen voittotaisteluun
- CS2-major järjestetään ensi vuonna Singaporessa
- NAVI MOUZ:n seuraksi pudotuspeleihin
- MOUZ puristi jatkoon – NAVI selkä seinää vasten
- MOUZ:lle kirvelevä tappio Budapestissä – NAVI nousi kahteen voittoon
- MOUZ voiton päässä pudotuspeleistä – NAVI iskuasemissa
- Budapestissa alkaa kolmas vaihe – Jimi ”Jimpphat” Salo tulee mukaan
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon puhtaalla pelillä
- NAVI aloitti vakuuttavasti
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsee irti Budapestissä
