HLTV: CS-konkari Danylo ”Zeus” Teslenko: ”Ikävöin peliä, mutta tiedän aikani olevan ohi”

HLTV:n haastattelussa konkari Danylo ”Zeus” Teslenko kertoi ikävöivänsä CS-aikoja. Ukrainalainen pelasi mittavan uran ja jäi elääkkelle viime vuoden lopulla.
Viime vuonna Blast Series Moskovan jälkeen, Danylo ”Zeus” Teslenko laittoi hiirensä naulaan ja lopetti uransa. Hänen korvaajakseen hyppäsi Ladislaw ”Guardian” Kovács.
HLTV haastatteli eläkkeelle olevaa Teslenkoa IEM Katowice 2020 -turnauksen aikoihin.
32-vuotias ukrainalainen oli pettynyt, kun IEM Katowice 2020 -turnauksen pudotuspelit pelattiin tyhjille katsoimoille koronaviruksen vuoksi.
Teslenkon tehtävä turnauksessa olisi ollut tuoda arvostettu pokaali yleisön katseiden eteen.
– Olin aluksi pettynyt, mutta ymmärsin myöhemmin, että tilanne oli huono IEM:lle ja ystävälleni Carmacille, joka on tapahtuman järjestäjä ja pitkäaikainen ystäväni, Teslenko kertoi.
Haastattelija kysyi myös hänen eläkepäivistään.
– Työskentelen tällä hetkellä pro100:n kanssa. Olen organisaation omistaja ja tehtäväni on kehittää sitä. Olemme tehneet hyvän harppauksen viimeisen neljän kuukauden aikana.
pro100:n kanssa työskentely on selvästi saanut Teslenkon ikävöimään omia peliaikojaan.
– Ensimmäiset kolme kuukautta olivat helppoja, olin täysin rentoutunut, mutta lähiaikoina olen alkanut ikävöimään peliaikojani. Näin Na´vin pelaajia ja juttelimme hetken aikaa, tuli todella nostalginen olo. Ikävöin kilpailemista, mutta tiedän aikani olevan ohi, Teslenko jatkoi.
Eurheilu.org on myös Discordissa! Keskustele turnauksen peleistä ja löydä peliseuraa: discord.gg/znGMa7r
Kuva: DreamHack
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten
- Atomisaurus tallustelee PUBG:n mobiiliversioon
- Dr Disrespectin Twitch-tili suljettiin yllättäen
- NRG penkitti IGL:nsä! – Tilalle tuttu nimi
- Pokémon-kouluttajien vuoden kohokohta tulee taas: Pokémon GO Fest 2021
- Twitch-striimaaja kuoli pelissä ja purki raivonsa perheeseen – järkyttävä video leviää netissä
- Suomen ensimmäinen tason 50 kouluttaja vastaa huijauskohuun – HelsinkiTrolli: ”Huutelut kannattaa jättää omaan arvoonsa”
- Elias ”Jamppi” Olkkosen BBL vakuuttavaan voittoon
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Epic Games mahdollisti vihdoin tilien yhdistämisen – Näin se hoituu
- NHL-pelin 6vs6 Suomen mestari on FILADELPHIA – joukkue kuittasi 3 500 euroa!