Fortnite-mechat olivat pari päivää jäähyllä – Eikä se tuntunut haittaavan ketään

Mechat ennättivät olla poissa Fortnitesta parin päivän ajan.
Epic Games päätyi passittamaan B.R.U.T.E-mechat hetkellisesti jäähylle, sillä robottien tallomismekaniikassa ilmeni varsin perustavanlaatuisia ongelmia. Yhtiön julkaisemasta Twitter-viestistä ei kuitenkaan pystynyt tarkalleen päättelemään ongelman luonnetta.
Onneksi striimaaja SypherPK esitteli kokemiaan ongelmia tallotuksi tulemisen kanssa. Pelatessaan hän joutui mechan tallomaksi, vaikka hän ei ollut lähelläkään robotin murskaavia jalkoja.
We're working to resolve this issue and will provide an update when we have more information.
Nyt kyseinen ongelma on selätetty, ja Epic on palauttanut mechat kaikkiin – paitsi kilpailullisiin – pelimuotoihin. Robotit ennättivät olla poissa pelistä yhteensä parin päivän ajan, eikä kukaan tuntunut olevan erityisen harmissaan tästä puutoksesta. Esimerkiksi FaZe Clanin riviessä pelaava Soleil ”EwOk” Wheeler tykitti täyslaidallisen Epic Gamesin suuntaan.
We're working to resolve this issue and will provide an update when we have more information.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Astralis vaihtoi omistajaa
- FlyQuest hyllytti LoL-pelaajansa seksististen kommenttien takia
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 finaaliin – MOUZ:lle pettymys
- MOUZ ja G2 jatkoon Lontoossa
- ENCE tiedotti uudistuneen Academyn kokoonpanosta
- NHL 26:n parhaat pelaajat julkaistu – näin pärjäsivät suomalaispelaajat
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa