FIX PUBG – PUBG Corp myöntää pelin ongelmat ja pyrkii korjaamaan ne

Suurimmatkin PUBG fanit myöntävät, että pelissä on vielä paljon kulmia hiottavana. Nyt jopa PUBG Corp on suoraan myöntänyt ongelmat, sillä pelin verkkosivuille on ilmestynyt FIX PUBG -osio.
Sivuilla todetaan varsin vilpöttömin sanankääntein, että pelin kehittäjät ovat varsin tietoisia PUBG:n ympärillä käytävästä keskustelusta:
”KORJATKAA PELI. Olemme saaneet tuollaisia viestejä paljon viimeaikoina. Pugit, pelin pyörimiseen ja yleiset laatuun liittyvät ongelmat ovat rajoittaneet PUBG:n aitoa potentiaalia ja te haluatte että peli korjataan. Niinpä ajattelimme, että on viimein aika tehdä jotain.”
Sivun tarkoituksena onkin avoimesti kertoa pelaajakunnalle se missä ollaan menossa ja miten/milloin ongelmia on lähdetty ratkaisemaan. Kaikkineen hankkeen kestoksi on annettu kolme kuukautta, jonka aikana tiimi panostaa suurimman osan voimavaroistaan näiden ongelmien ratkaisemiseksi.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten
- Atomisaurus tallustelee PUBG:n mobiiliversioon
- Dr Disrespectin Twitch-tili suljettiin yllättäen
- NRG penkitti IGL:nsä! – Tilalle tuttu nimi
- Pokémon-kouluttajien vuoden kohokohta tulee taas: Pokémon GO Fest 2021
- Twitch-striimaaja kuoli pelissä ja purki raivonsa perheeseen – järkyttävä video leviää netissä
- Suomen ensimmäinen tason 50 kouluttaja vastaa huijauskohuun – HelsinkiTrolli: ”Huutelut kannattaa jättää omaan arvoonsa”
- Elias ”Jamppi” Olkkosen BBL vakuuttavaan voittoon
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Epic Games mahdollisti vihdoin tilien yhdistämisen – Näin se hoituu
- NHL-pelin 6vs6 Suomen mestari on FILADELPHIA – joukkue kuittasi 3 500 euroa!