Dignitas suunnittelee paluuta CS:GO:n pariin – Toimitusjohtaja antoi kovaa palautetta muille seuroille

E-urheiluorganisaatio Dignitas on ilmoittanut seuran Twitter-tilillä, että organisaatio on valmis palaamaan takaisin CS:GO:n pariin. Seura jättäytyi pois CS:n parista noin vuosi sitten, kun organisaation muodostama joukkue ei onnistunut saavuttamaan toivottuja tuloksia.
Dignitaksen julkaisemalla videolla seuran toimitusjohtaja Michael ”Prindi” Prindiville kertoi, että he ovat organisaatiossa seuranneet pelin skeneä tarkalla silmällä. Prindivillen mukaan he ovat nähneet kentällä paljon hyvää, mutta myös paljon huonoa. He ovat todistaneet pelaajien huono kohtelua, huonoa johtamista ja sisällön puutetta.
Prindville nosti myös esiin tapaukset, joissa pelaajat ovat jopa jääneet ilman maksua. Tällä huomiolla hän todennäköisesti viittasi Ninjas in Pyjamas -joukkueen entisen johdon tekemisiin, jotka ovat nousseet viimeaikoina julkisuuteen.
LUE MYÖS: WESA:n tilaama tutkimus puhdisti Ninjas in Pyjamas -organisaation maineen
Toimitusjohtajan mukaan he haluavat luoda uuden CS-dynastian, jossa he kohtelevat pelaajiaan hyvin ja ammattimaisesti. Lopuksi hän haastoi kaikki kiinnostuneet kärkitason pelaajat ottamaan seuraan yhteyttä.
Katso video jutun yläpuolelta.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- FlyQuest hyllytti LoL-pelaajansa seksististen kommenttien takia
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 finaaliin – MOUZ:lle pettymys
- MOUZ ja G2 jatkoon Lontoossa
- ENCE tiedotti uudistuneen Academyn kokoonpanosta
- NHL 26:n parhaat pelaajat julkaistu – näin pärjäsivät suomalaispelaajat
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI ulos huipputurnauksesta
- FlyQuest hyllytti LoL-pelaajansa seksististen kommenttien takia
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI ulos huipputurnauksesta