100 Thieves jättää CS:GO:n – Jks:n siirto Complexityyn varmistumassa?

Kuva: 100 Thieves
HLTV:n mukaan 100 Thieves on päättänyt vetäytyä CS:GO:n kilpakentiltä. Syynä mitä luultavimmin on Justin ”jks” Savagen siirtohuhut, jotka ovat olleet isosti esillä viime päivinä.
Viime viikolla DBLTAP huhuili, että 100 Thievesin ehdoton tähtipelaaja Justin ”jks” Savage olisi siirtymässä Complexityn riveihin, mutta mitään ei ole vielä lyöty lukkoon.
Lue lisää: DBLTAP: Justin ”jks” Savage Complexityn viides pelaaja – korvaa kotiin lähteneen Owen ”oBo” Schlatter!
100 Thievesin huonot tulokset ja jks:n mahdollinen poistuminen joukkueesta on varmasti pääsyyt, miksi organisaatio päättää vetäytyä kilpailullisesta CS:GO:sta.
On epäselvää, mitä tapahtuu 100 Thievesin paikalle ESL Pro League ja BLAST Premier -turnauksissa, joiden kanssa organisaatio on yhteistyössä. Myös tällä hetkellä käynnissä oleva IEM New York -turnaus on joukkueen kannalta mysteeri.
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Kuva: 100 Thieves
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI pudotuspeleihin
- Suomen e-futismaajoukkueet urakoivat lokakuussa
- MOUZ jatkoon ESL Pro Leaguessa
- MOUZ:lle avaustappio – NAVI selkä seinää vasten
- MOUZ:lle toinen voitto – NAVI:lle avaustappio
- MOUZ ja NAVI aloittivat ESL Pro LEaguen voitolla
- Pelijätti EA on myyty jättisummalla
- ENCE:n ESL Pro League -haaveet nurin
- ENCE:lle kirvelevä tappio – selkä seinää vasten
- ENCE:lle selvä tappio