Thorin pelasti NiKon kostean illan päätteksi – maksoi velkansa analyytikon haluamalla tavalla
FaZen supertähti Nikola ”NiKo” Kovač lahjoitti myöhään maanantai-iltana rahaa Bosnian lasten hyväntekeväisyyteen, mutta lahjoitus ei ollut CS-pelurin oma idea.
Nikola ”NiKo” Kovač ja tunnettu analyytikko Duncan ”Thorin” Shields on ollut jo monta vuotta huonoissa väleissä, eikä välien sopimisista ole ollut mitään puhetta.
23-vuotias bosnialaispelaaja on ollut ahdingossa yhdessä joukkueensa kanssa ja hän kertoi Twitter-tilillään, että hän haluaa kertoa julkisuuteen, miten asiat menivät, kun hän liittyi FaZeen.
Yksi NiKon faneista kommentoi julkaisua: ”Kuulostaa täydelliseltä paikalta Thorinin podcastiin”, mutta NiKo oli tästä täysin eri mieltä.
– Kun hän [Thorin] ansaitsee mahdollisuuden puhua kanssa tästä asiasta voisin harkita, NiKo vastasi.
Tähän Thorin veti mukaan tilanteen menneisyydestä, jonka mukaan NiKo on Thorinille 200 dollaria velkaa.
Kyseessä on tapaus, jossa Thorin on auttanut NiKon pois tilanteesta, johon hän on joutunut alkoholin vaikutuksen alaisena.
You still owe me $200 from the time I stopped you defrauding a hotel in Atlanta of the alcohol you drank. Moron.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Neljälle venäläiselle CS2-pelaajalle pelikiellot huijauksesta ja ottelumanipulaatiosta
- PGL pistää hurjan summan CS2-kilpailuihin
- Saksalaiselle CS2-pelaajalle elinikäinen kilpailukielto – todella törkeä teko
- Shokkiuutinen: MOUZ penkitti Jimi ”Jimpphat” Salon
- Olkkoselle ja Sirmiteville toinen tappio VCT EMEA:ssa
- Suomalaiskaksikon pelit päätökseen Riossa
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- NAVI raivasi tiensä jatkoon Riossa
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ jatkoon Riossa
- MOUZ ja NAVI avasivat voitoilla Rio de Janeirossa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI:lle kirvelevä finaalitappio
- NHL-pelin 1v1 Suomen mestari kruunataan perjantaina – näin seuraat illan otteluita!
- NRG penkitti IGL:nsä! – Tilalle tuttu nimi
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen puhui OG:sta: ”En ole tyytyväinen ennen kuin olemme voittaneet jotain”
- Aleksin G2 välieriin! Nuori superlupaus otti uskomattoman clutchin
- Anssi ”Andypyro” Huovinen yllätti kävelemällä BB-taloon
- HAVUn NHL-joukkue koki muutoksia – haastattelussa uransa lopettanut willekunq
- Mihin katosi Jesse ”zehN” Linjala?
- Neljälle venäläiselle CS2-pelaajalle pelikiellot huijauksesta ja ottelumanipulaatiosta
- Olkkoselle ja Sirmiteville tappio EMEA Leaguessa
