Sergej ja suNny sanoivat hyvästi liettualaiselle lupaukselle – xfl0ud heti testiin

Sergej ja suNny sanoivat hyvästi liettualaiselle lupaukselle, sillä GORILLAZ poisti Rokas ”EspiranTo” Milasauskaksen kokoonpanosta.
Jere ”sergej” Salon ja Miikka ”suNny” Kempin projekti GORILLAZ yrittää saada kokoonpanon palaset paikalleen, mutta Rokas ”EspiranTo” Milasauskas ei sopinut muottiin. Testissä on nyt turkkilainen Yasin ”xfl0ud” Koç.
Liettualainen avasi Twitlongerin avulla tilannetta:
– Kyllä, minut poistettiin Gorillazin kokoonpanosta, sillä en pystynyt mukautumaan rooleihin mitä minulle annettiin ja pelityyliin mitä meillä oli. Yritin parhaani, mutta alisuoritin ja joidenkin asioiden ei vain ole tarkoitus tapahtua.
– Jos mietitään positiivisesti, niin potku p*rseelle on hyvä syy aloittaa grindaamaan enemmän. Toivotan heille kaikkea hyvää ja kiitän mahdollisuudesta.
Jos twiitti ei näy, niin voi katsoa sen tästä.
Joukkueessa pelaavat Jere Salon ja Miikka Kempin lisäksi virallisesti Robin ”flusha” Rönnquist. Tuuraajina toimivat Niels Christian ”NaToSaphiX” Sillassen sekä xfl0ud. Organisaatiota ei ole vielä paljastettu.
GORILLAZ hävisi aluksi LDLC:lle 1-2 ja sen jälkeen Sangal voitti 2-1.
Kuva: mousesports
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- MOUZ:lle ja NAVI:lle tappiot
- NAVI eteni jatkoon BLAST Openissa
- MOUZ hurjan trillerin jälkeen jatkoon
- NAVI nappasi voiton
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ avasi voitolla
- Heimo lakkauttaa CS2-joukkueensa
- MOUZ:lle selvä tappio finaalissa
- MOUZ ESL Pro Leaguen finaaliin
- NAVI:n taival katkesi ESL Pro Leaguessa
- MOUZ ESL Pro Leaguen välieriin