PUBG:n pääsuunnittelijan uusi peliprojekti paljastettiin Game Awards 2019 -tapahtumassa

PlayerUnknown’s Battlegrounds -pelin pääsuunnittelija Brendan Greene paljasti Game Awards -tilaisuudessa uuden projektinsa. Taustatuekseen hän on saanut PUBG Corporation alla toimivan PlayerUnknown Productions -studion.
Pelin nimi on kaikessa yksinkertaisuudessaan Prologue. Teoksesta nähtiin myös lyhyt traileri (jutun yläpuolella). Videon perusteella on kuitenkin hankala päätellä oikeastaan mitään, sillä trailerilla näkyy vain tiheää pöpelikköä.
Greene on paljastanut, että peli ”tutkii uusia teknologioita ja tapoja pelata. Hänen mukaansa teos antaa ”ainutlaatuisen ja ikimuistoisen kokemuksen kaikilla pelikerroilla.”
Greene totesi myös, että hänestä on ilahduttavaa päästä työskentelemään pelin kanssa, joka ei liity battle royale -genreen.
Lähde: The Loadout
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Joona ”Serral” Sotala EWC:n mestariksi
- Joona ”Serral” Sotala upeasti finaaliin
- Joona ”Serral” Sotala eteni jatkoon EWC:ssä
- Joona ”Serral” Sotala vakuuttavasti jatkoon
- Joona ”Serral” Sotala aloitti EWC:n voitolla
- Eetu Sahan sopimukselle sinetti – tällaisen joukkueen hän saa
- Kolme henkilöä syyttää E-urheilupomo seksuaalisesta ahdistelusta
- Topias ”Topson” Taavitsainen vihjaili paluulla
- CS2-tähti ”s1mplen” ulosostohinnasta hurjia arvioita
- ENCE:n CS2-joukkueeseen muutoksia – suomalaispelaaja saa näyttöpaikan