OG yksi isoimmista ennakkosuosikeista cs_summit 7 -turnauksessa – Aleksib:n johtama joukkue aloittaa turnauksen maanantaina!
25. tammikuuta alkava cs_summit 7 -turnaus alkaa melkoisella herkkupalalla, kun OG kohtaa avausottelussa Dignitaksen.
Aleksi ”Aleksib” Virolaisen johtama OG on eittämättä yksi turnauksen suurimmista voittajaehdokkaista. HLTV:n rankinglistan sijalla kuudentena olevan kansainvälisen joukkueen pahimmat kilpakumppanit turnauksessa ovat ehdottomasti NiP ja Virtus.pro.
Turnauksessa on mukana huippujoukkueita, kuten FURIA, mousesports, Cloud9, Complexity ja fnatic, mutta kaikilla juuri mainituilla joukkueilla on tapahtunut kokoonpanon muutoksia viime aikoina, eikä joukkueet ole selkeästi vielä parhaassa iskussaan.
OG:n vankka viime vuosi vie ehdottomasti joukkueen yhdeksi ennakkosuosikeista, mutta muutamat nimet turnauksessa ovat myös kovia vastustajia OG:lle.
OG pelaa turnauksen A-lohkossa, yhdessä fnaticin, Dignitaksen ja Complexityn kanssa.
OG:n ja Dignitaksen välinen ottelu alkaa maanantaina 25.1. kello 15. Voit katsoa ottelun suorana Beyond the Summitin Twitch-kanavalta.
A-lohkon toisen kierroksen ottelut nähdään tiistaina, jolloin ensimmäisen ottelun voittajat ja häviäjät pelaavat vastakkain.
Turnauksen pudotuspelit alkavat perjantaina, jossa nähdään kahdeksan joukkuetta kilpailemassa 200 000 dollarin palkintopotista.
Cs_summit 7 -turnauksen joukkueet:
🇩🇰 Heroic
🇪🇺 OG
🇧🇷FURIA
🇪🇺 mousesports
CIS Virtus.pro
Complexity
FaZe
🇸🇪 fnatic
🇸🇪 NiP
🇪🇺 Cloud9
🇸🇪 Dignitas
🇧🇷 MIBR
Turnauksen aikataulu:
Maanantai, 25. tammikuuta:
15.00 – OG – Dignitas
15.00 – fnatic – Complexity
18.30 – FaZe – mousesports
18.30 – Heroic – MIBR
22.00 – FURIA – Cloud9
22.00 – Virtus.pro – NiP
Tiistai, 26. tammikuuta:
15.00 – A-lohko voittajien ottelu
18.30 – B-lohko voittajien ottelu
22.00 – C-lohko voittajien ottelu
Keskiviikko, 27. tammikuuta:
15.00 – A-lohko eliminointi ottelu
18.30 – B-lohko eliminointi ottelu
22.00 – C-lohko eliminointi ottelu
Torstai, 28. tammikuuta:
15.00 – A-lohko decider ottelu
18.30 – B-lohko decider ottelu
22.00 – C-lohko decider ottelu
Perjantai, 29. tammikuuta (pudotuspelit alkavat):
15.00 – Viimeinen mahdollisuus -ottelu
18.30 – Viimeinen mahdollisuus -ottelu
22.00 – Puolivälierä #1
Lauantai, 30. tammikuuta:
15.00 – Puolivälierä #2
18.30 – Puolivälierä #3
22.00 – Puolivälierä #4
Sunnuntai, 31. tammikuuta:
15.00 – Semifinaali #1
18.30 – Semifinaali #2
22.00 – Suuri finaali
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Voita robotti-imuri – arvo 499€!
- Vastaa kolmeen nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa robotti-imurin, jonka arvo on 499€!
- ENCE julkaisi uuden kilpajoukkueen
- NAVI puristi jatkoon Kööpenhaminassa
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ vakuuttavasti jatkoon Kööpenhaminassa
- Suomi jäi ilman EM-kisapaikkaa FIFA:ssa – ”Surkeat fiilikset”
- ENCE karahti ulos Kööpenhaminan major-turnauksesta
- Suomalainen CS2-lupaus saa näyttöpaikan kovassa joukkueessa
- NHL:n EM-kultaa Suomeen
- ENCE selkä seinää vasten Kööpenhaminassa
- Kööpenhaminan Major-käynnistyy tällä viikolla – mukana runsaasti suomalaismielenkiintoa
- Tavarat saivat kyytiä Apex-pelaajan raivonpuuskassa
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ vakuuttavasti jatkoon Kööpenhaminassa
- ENCE julkaisi uuden kilpajoukkueen
- Suomalainen CS2-lupaus saa näyttöpaikan kovassa joukkueessa
- NAVI puristi jatkoon Kööpenhaminassa
- ENCE selkä seinää vasten Kööpenhaminassa
- Suomi jäi ilman EM-kisapaikkaa FIFA:ssa – ”Surkeat fiilikset”
- ENCE karahti ulos Kööpenhaminan major-turnauksesta
- NHL:n EM-kultaa Suomeen