Liquid tarjoaa LoL-pelaajalleen jatkosopimuksen – hintalappuna ennätykselliset 4,2 miljoonaa dollaria!
Pohjoisamerikkalainen organisaatio Team Liquid on tarjonnut heidän League of Legends -joukkueen Mid-laner -pelaajalle jatkosopimuksen.
Liquidin on ilmoitettu tarjoavan Nicolaj ”Jensen” Jensenille 4,2 miljoonan dollarin jatkosopimusta. Sopimuksen kesto tulisi olemaan kolme vuotta. Mikäli tanskalaispelaaja allekirjoittaa sopimuksen – se tulisi olemaan kaikkien aikojen korkein palkka kaikista LCS-pelaajista.
Aikaisemmin Cloud9:ssa pelannut Jensen siirtyi vuonna 2018 Liquidin riveihin. Hän on kaksinkertainen LCS-mestari ja vuoden 2019 LCS -finaalin arvokkain pelaaja.
Liquid pitää Jensenia yhtenä heidän parhaista pelaajistaan ja haluaa huikealla rahasummalla pitää LoL-tähden joukkueensa riveissä.
LoL-toimittaja Travis Gaffordin mukaan organisaatio viimeistelee Jensenin sopimusta, mutta mitään ei ole vielä virallisesti ilmoitettu.
Sources: Jensen has reached an agreement to re-sign with Team Liquid in a new 3-year contract said to be valued at $4.2 million.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Neljälle venäläiselle CS2-pelaajalle pelikiellot huijauksesta ja ottelumanipulaatiosta
- PGL pistää hurjan summan CS2-kilpailuihin
- Saksalaiselle CS2-pelaajalle elinikäinen kilpailukielto – todella törkeä teko
- Shokkiuutinen: MOUZ penkitti Jimi ”Jimpphat” Salon
- Olkkoselle ja Sirmiteville toinen tappio VCT EMEA:ssa
- Suomalaiskaksikon pelit päätökseen Riossa
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- NAVI raivasi tiensä jatkoon Riossa
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ jatkoon Riossa
- MOUZ ja NAVI avasivat voitoilla Rio de Janeirossa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI:lle kirvelevä finaalitappio
- NHL-pelin 1v1 Suomen mestari kruunataan perjantaina – näin seuraat illan otteluita!
- NRG penkitti IGL:nsä! – Tilalle tuttu nimi
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen puhui OG:sta: ”En ole tyytyväinen ennen kuin olemme voittaneet jotain”
- Aleksin G2 välieriin! Nuori superlupaus otti uskomattoman clutchin
- Anssi ”Andypyro” Huovinen yllätti kävelemällä BB-taloon
- HAVUn NHL-joukkue koki muutoksia – haastattelussa uransa lopettanut willekunq
- Mihin katosi Jesse ”zehN” Linjala?
- Neljälle venäläiselle CS2-pelaajalle pelikiellot huijauksesta ja ottelumanipulaatiosta
- Olkkoselle ja Sirmiteville tappio EMEA Leaguessa