Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä

Astralis myy CS2-osastoaan kertovat vuodetut asiakirjat.
Astralisissa on viime aikoina pyörineet muutoksen tuulet, kun urheilujohtaja Kasper Straube sai lähteä pari viikkoa sitten ja samaan aikaan Casper ”cadiaN” Möller penkitettiin. Vuotaneiden asiakirjojen mukaan Astraliksen vuotuisen liikevaihdon olevan kuusi miljoonaa euroa, joka on selvästi vähemmän kuin aiempina vuosina.
Vuonna 2022 Astarliksen liikevaihto oli vielä 11 miljoonaa euroa, josta CS:GO-osaston osuus oli yli puolet. Astraliksen ennusteissa liikevaihdolle budjetoitiin nousua tänä vuonna, mutta siihen liittyi selviytyminen Austinin major-turnaukseen, josta Astralis kuitenkin karsiutui.
Eri lähteiden mukaan Astraliksen myyntihinta on 2-3 miljoonaa. Tiedossa ei kuitenkaan ole onko kyseessä koko organisaation hintalappu vain CS-osaston hinta.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Fnatic finaaliin – Elias ”Jamppi” Olkkosen turnaus ohi
- NAVI:n taival päätökseen Astanassa
- Uudistettu eChampions League käynnistyy
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon
- NAVI taistelee jatkopaikasta Astanassa
- Elias ”Jamppi” Olkkosen BBL taisteli tiensä jatkoon
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Fnatic taistelee finaalipaikasta
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI aloitti voitolla Astanassa
- Elias ”Jamppi” Olkkosen ja Nikita ”Derke” Sirmitevin joukkueet jatkoon
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena