Heroic penkitti nikon ja b0RUPin – OG:lle potentiaalisia korvaajaehdokkaita?
Tanskalaisesta CS:GO-piireistä kuului perjantai-iltana isoja uutisia, kun Heroic penkitti nikon ja b0RUPin aktiivisesta kokoonpanosta.
Tanskalinen e-urheiluorganisaatio Heroic penkitti CS:GO-pelaajat Johannes ”b0RUP” Borupin ja Nikolaj ”niko” Kristensenin aktiivisesta CS:GO-kokoonpanosta.
Tuntia myöhemmin Heroic ilmoitti allekirjoittaneensa sopimukset MAD Lionsin Rasmus ”sjuush” Beckin ja Ismail ”refrezh” Alin kanssa.
Jos twiitti ei näy, voit katsoa sen täältä.
We are excited to announce that sjuush and refrezh are part of the Heroic family! 
Read More: heroic.gg/welcome-refrez…
#BeHeroic
Read More: heroic.gg/welcome-refrez…
#BeHeroic
OG:lle mahdollinen korvaaja Heroicin penkiltä?
Aleksi ”Aleksib” Virolaisen johtamasta OG:sta kuului torstaina huhuja, jossa joukkue olisi penkittänyt Nathan ”NBK-” Schmittin ja hänen tilalleen etsitään korvaajaa muista penkitetyistä pelaajista. Lue myös: Lähde: OG teki odotettuja muutoksia – NBK- ulos aktiivisesta kokoonpanosta Tanskalaiskaksikosta b0RUP sopisi NBK-:n rooliin täydellisesti. Tanskalaispelaaja on kiirinyt support-roolia pelatessaan mainetta juurikin Heroicin riveissä. Heroicin penkillä istuva niko olisi myös varmasti hyvä lisä OG:n joukkueeseen, sillä OG:sta on puuttunut todellinen tähtipelaaja, ja niko on Heroic-aikana todistanut oman potentiaalinsa. Myös molempien tuominen joukkueeseen voisi olla positiivinen lisä, mutta kysymysmerkkinä on OG:n taloudellinen panostus CS:GO-joukkueeseen. Olisiko kansainvälinen organisaatio valmis pitämään yhtä pelaajaa penkillä vai pitäisikö joukkueen luopua vielä yhdestä alkuperäisestä pelaajasta? Näihin kysymyksiin saadaan vastaus luultavasti lähiaikoina, kunnes OG ilmoittaa pelaajavaihdoksista ja tulevaisuuden suunnitelmistaan. Lue myös: Lähde: OG teki odotettuja muutoksia – NBK- ulos aktiivisesta kokoonpanosta Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Matias ”Banjo” Kivistön FOKUS aloitti voitolla Bukarestissa
- Olkkosen ja Sirmitevin Team Vitality aloittivat VCT EMEA:n voitolla
- ENCE Academy ottaa edustuksen paikan toistaiseksi
- Ukrainalaiselle CS2-pelaajalle pitkä pelikielto
- DOTA2-legenda lopettaa uransa
- NAVI:lle finaalitappio
- NAVI BLAST Openin finaaliin
- ”Torilla tavataan” – Suomi kovin tavoittein Esports Nations Cupiin
- Suomen maajoukkuekumppanit Esports Nations Cupiin selvillä
- ENCE:ltä dramaattinen uutinen – CS2-joukkue palaa suomalaiseksi
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI:lle kirvelevä finaalitappio
- Ukrainalaiselle CS2-pelaajalle pitkä pelikielto
- ENCE Akatemia esitteli uudistuneen joukkueensa
- Fortnite-ammattilaista Kai ”Kquid” Eatonia epäillään käyttäneen aimbottia
- Astralis kruunattiin ESL Pro Leaguen 12. kauden mestariksi – kaatoi Na’Vin sunnuntain jännitysnäytelmässä
- BlameF otti varsinaisella peliajalla 40 tappoa ja hävisi – eroa Xyp9xiin 31 frägiä
- Cloud9 viimeisteli Valorant-kokoonpanonsa – katso tästä Daniel ”vice” Kimin esittelyvideo!
- Dr Disrespectin Twitch-tili suljettiin yllättäen
- Näkökulma: ENCEn tulivoima ei riitä voittamaan Liquidia tulitaisteluissa, vaan suomalaisten täytyy voittaa tuhovoimaiset pelaajat taktiikoiden avulla
- Pelaaja löysi järisyttävän bugin CS:GO:sta – aseen tarkkuus katoaa kyyristyessä!

